Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beşiktaş'ın yeni stadı

25 Mayıs 2008 / 11:48
Beşiktaş yeni Kartal Yuvası projesi ile ekonomik gücünü artırmayı planlıyor
Beşiktaş'ın yeni stadında yok yok

Beşiktaş yeni Kartal Yuvası projesi ile ekonomik gücünü artırmayı planlıyor. 42 bin kapasiteli ve 2 katlı olarak planlanan statta 6 bin kapasiteli 200 de loca yer alacak. İşte özellikler:

Beşiktaş'ın yeni Kartal Yuvası'nda yok yok

Bir endüstri haline gelen günümüz futbolunda kulüplerin modern bir stada sahip olmadan ayakta kalması mümkün değil. Fenerbahçe'nin Şükrü Saracoğlu'nu yapıp kalıcı bir gelir kaynağı sağlamasının ardından Galatasaray da Seyrantepe'deki Aslantepe projesi ile çağı yakalama yolunda önemli adımlar attı. Beşiktaş da yeni Kartal Yuvası, yani İnönü Stadı projesi ile ekonomik gücünü artırmayı planlıyor. Hazırlanan yeni İnönü Stadı projesine göre stat sadece maç günleri değil 200 gün çalışacak. Üstü kapalı bir kompleks olarak inşa edilecek olan stat 42 bin kapasiteli ve 2 katlı. 6 bin kapasiteli 200 de loca yer alacak. Ayrıca 5 bin kişilik tiyatro ve konferans salonu, 2 bin 500 araçlık da otopark yeri olacak.İLK KAZMA GECİKTİ

BEŞİKTAŞ yönetimi, İnönü Stadı'nın kapasitesini artırmak için uzun süredir çaba harcıyor. Stadın bulunduğu alan tarihi nitelik taşıdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu, burada inşaat yapılmasına izin vermiyor. Beşiktaş yönetiminin çabaları sonucunda gerekli iznin alındığı ve inşatın büyük ihtimalle 19 Mayıs'ta başlayacağı açıklanmıştı. Ancak bürokratik engellerden dolayı bu tarih haziran ayına ertelendi. Bu durum da çeşitli söylentilerin ortaya çıkmasına yol açtı.

İstihbarat bakandan

Başkan Yıldırım Demirören'in Divan Kurulu toplantısında “İnönü Stadı Projesi'ni engelleyen Beşiktaşlılar var” sözlerinin ardından gözler bu meçhul Beşiktaşlı'ya çevrildi. Asbaşkan Behçet Ümitlen, projeyi engellemek isteyenlerin Beşiktaşlı olduğunu kendilerine Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun ilettiğini açıkladı. Ümitlen, bakanın “Projeyi engellemek isteyen Beşiktaşlılar var” şeklindeki sözlerine çok şaşırdıklarını belirterek, “Bakanımız bu şahsın kim olduğu konusunda isim vermedi. Doğrusu kim olduğunu biz de çok merak ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 3436 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri