Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yazıcıoğlu'nun cesedi bulundu iddiası

27.03.2009 16:51
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin enkazına ulaşıldığını açıkladı. Enkaza ulaşan korucu ilk önce 5 kişinin cesedine ulaşıldığını ve Yazıcıoğlu'nun olmadığını bildirdi. Daha sonra ise
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu çarşamba günü Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesi'nden Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ne götürürken düşen helikopterin yeri olaydan 47 saat sonra saptandı. Ekipler enkaza ulaştı.

Göksun'daki kriz merkezinde açıklama yapan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, helikopterin enkazının, Döngel Köyü'nün Şahinkayası Mevkii'nde, Sisne ve Elmalı arasındaki Keş Dağı'nda bulunduğunu açıkladı.

Ekipler, 2 bin 500 metre yükseklikteki Keş Dağı'nın karla kaplı eteklerindeki enkaza ulaştı.

YAZICIOĞLU'NUN CESEDİ DE BULUNDU İDDİASI

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu, Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit'ten Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ne götürmek üzere çarşamba günü saat 14.42'de havalanan ancak Göksun İlçesi'nde düşen helikopterin enkazı, Keş Dağı eteklerinde bugün saat 15.00 saralarında bulundu.

İlk önce helikopterdeki 6 kişiden 5'inin cesedi donmuş halde bulunurken, Yazıcıoğlu'na ulaşılamadı. Daha sonra Yazıcıoğlu'nun cesedine de ulaşıldığı iddia edildi. Resmi açıklama ise henüz yapılmadı.

Helikopter enkazını ilk gören 17 kişilik gruptan korucu Abidin Karataş, enkazın bulunduğu yerin Göksun'a çok uzak olduğunu belirterek, iki metre karla kaplı alan düşen helikopterin parçalanarak, 50-60 metre çapında alana dağıldığını söyledi.

ŞİMDİ DE KURTARMA EKİBİ MAHSUR!
Bu kez enkaza ulaşan ekip, bölgede mahsur kaldı.

Ekibin lideri Abidin Karataş, yaklaşık 50 metrelik alana yayılmış enkazın başında olduklarını, ancak hava koşullarının çok ağır olduğunu bu yüzden bazı eşyalarıyla ateş yakarak ısınmaya çalıştıklarını anlattı.

Karataş, aşırı sis ve tipi altında yaktıkları ateşin etrafında ısınmaya çalıştıklarını ancak donma tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Ekip, yaktıkları ateşin yeterli olmaması nedeniyle enkazın başından ayrılarak donmamak için yürüyüşe geçmek üzere..

Kurtarma ekipleri ise enkazın bulunduğu Keş Dağı'nın eteklerinde bulunuyor. Ekipler, şu sıralar zirveye nasıl ulaşılacağına dair kapsamlı bir planlama yapıyor.

Özel Kuvvetler Kurtarma Ekibi ve helikopterler yaklaşık 45 dakika içerisinde enkaz bölgesine ulaşması bekleniyor.

Korucular da şu an yardım bekliyorlar . 17 kişi ve cesetlerin indirilmesi yarın sabahı bulabilir.


Kaynak:
Bu haber toplam 1876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri