Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beykoz Çayırı’nda TARİHİ GÜN

29.08.2010 07:24
Beykoz Belediyesi’nin hazırlıklarına günler öncesinden başladığı 10 bin kişilik iftar programı hedefine ulaştı. Beykoz Çayırı tarihi bir gün daha yaşadı. 10 bin Beykozlu oturdukları yer sofrasında iftar açtı.

Tarihi Çayır’da Tarihi iftar… 

 

Beykoz Belediyesi’nin hazırlıklarına günler öncesinden başladığı 10 bin kişilik iftar programı hedefine ulaştı. Beykoz Çayırı tarihi bir gün daha yaşadı. 10 bin Beykozlu oturdukları yer sofrasında iftar açtı.

 

 

Bu yıl çadırların kurulmadığı Ramazan ayında adeta iftar şöleni yaşanıyor. Sokaklarda kurulan iftar sofralarında binlerce insanı ağırlayan Beykoz Belediyesi, Beykoz Tarihinde bir ilki gerçekleştirerek 10 bin kişiden fazla insana aynı anda iftar verdi.

 

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün , AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer , Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek , Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Birzat Mermer , çok sayıda AK Parti ve CHP’li meclis üyesi ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi de yer sofrasında iftar açan isimler arasında yer aldı.

 

 

 

10 kişinin hedeflendiği iftar programı, iftar saatine 2 saat kala Beykoz Meydanı’nda başladı Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü’nün seslendiği eserlerle başlayan iftar coşkusu, yine Mehteran Bölüğü’nün Tarihi Beykoz Çayırı’nda kurulan dev sahnedeki programıyla devam etti.

 

İftar saatine 1,5 saat kala binlerce Beykozlunun akın ettiği  Çayır’da insanlar zaman zaman oturacak yer bulmakta zorlanırken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te erken saat de gelmiş olduğu Çayır’da vatandaşlarla selamlaşarak kısa süreli sohbet etti.

 

 

 

Manzara görülmeye değerdi

 

Beykoz Çayırı’nı dolduran binlerce Beykozlu renkli görüntüler oluşturdu… Anadolu dayanışmasının zirve yaptığı programda birbirlerini tanımayan insanların aynı sofrayı paylaşması, organizasyonu yapan Beykoz Belediyesi çalışanlarının takdir edilmesine yol açarken, Tarihi Beykoz Çayırı’nda 14 bin kişilik yemek dağıtıldığı söylendi.

 

İftar saati yaklaştıkça koşuşturması artan görevliler, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün , Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Başkan yardımcılarının da bulunduğu alanda her hangi bir aksama yaşanmaması için büyük çaba sarf etti.

 

 

 

Muhtarlarda oradaydı

 

Genç yaşlı, çoluk çocuk binlerce Beykozluya bir çok noktadan yemek dağıtımı yapılırken, paket yemeklerin yanı sıra Beykoz Belediyesi açık yemekte dağıttı. 10 kişinin katıldığı iftar programında, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül , Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici , Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu ve çok sayıda köy muhtarı da haır bulundu.

 

 

 

Muhteşem dayanışma

 

Tarihi Beykoz Çayırı’na düzenli olarak serilen yer halılarına oturan vatandaşlar muhteşem bir manzara oluşturdu. Oldukça düzenli olduğu gözlenen alana gelen vatandaşların yer sofrasına oturmalarıyla yemekleri önlerine konulurken, 10 kişilik dev iftar organizasyonuna ulsual yayın kanalları da yoğun ilgi gösterdi.

 

Bazı TV kanalları Beykoz Çayırı’ndan canlı yayın yaparken bir çok muhabirde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’le röportaj yapmak için adeta fırsat gözetledi.

TV kanallarına yapmış olduğu açıklamalarda genellikle Beykoz’da yaşanan Anadolu Kültüründen söz eden Başkan Çelikbilek , Beykoz halkının dayanışma konusunda örnek bir kitle olduğunu söyledi.

 

 

Bu yıl çadır kurmayarak, sokak iftarlarıyla vatandaşları kaynaştırmak ve alışılmış düzenin dışına çıkarak vatandaşlarla daha yakın olmayı hedeflediklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek , sosyal dayanışmayı öne çıkaran çalışmalarına Ramazan Ayı’ndan sonra da devam edeceklerini ve Beykoz halkının bu denli kaynaşmasının çok önemli olmasından ziyade kendilerini de son derece memnun ettiğini söyledi.

 

Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki iftar organizasyona katılan bir çok vatandaşa mikrofon uzatan yayın kanalları, vatandaşın memnuniyetine tanıklık ederken, iftar saatine az bir zaman kala okunan Kuran-ı Kerim ardından ezanla birlikte tarihi an görüntülendi.

 

 

Yaklaşık yarım saat devam eden iftar yemeğinin ardından Yeni Kapı Mevlevileri İlahı ve Semah Grubu sahne aldı. Teravih saatine kadar programına devam eden grubun ardından teravih için programa ara verildi.

 

Programın son bölümünde ise Beykozlu sanatçı Sami Savni Özer’in ilahileriyle gecenin finali yapıldı. Gece sonunda ise 10 kişinin bir arada olduğu iftar programının sorunsuz tamamlanmasının rahatlığı yaşandı.

 

 

dostbeykoz

Bu haber toplam 3108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri