Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beykoz'da El Bombaları Bulundu

15 Ağustos 2008 / 07:57
Beykoz ilçesine bağlı Çavuşbaşı'nda bir emlak ofisine yapılan baskında, emekli bir albayın eşyaları arasından 280 adet el bombası bulunduğu iddia edildi.
Edinilen bilgiye göre Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Çavuşbaşı, Çengeldere Mahallesi, Çengeldere Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir emlakçıya baskın düzenledi.

Baskında bazı askeri evraklar ve silah bulundu. Ayrıca eşyalar arasında 280 adet el bombası olduğu iddia edildi. Eşyaların emekli bir albaya ait olduğu ileri sürüldü.

Mahalle sakinleri emekli albayın işyerinde emlakçilik yapan akrabalarının yanına sık sık ziyarete geldiğini ve çevresi tarafından sevilen bir insan olduğunu söyledi. Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin baskın yaptığı anda olay yerinde olduğunu belirten Ramazan Öztürk, "280 adet bomba bulunduğu yönündeki haberleri üzüntüyle takip ettik. Biz hep buradayız. Öyle bir şey yok. İşyerinde albayın kendine ait askeri evraklar, kendi ruhsatlı silahları, askeri elbiseleri, hediyelik eşyaları vardı. Bunların hepsi açıldı tek tek bakıldı. Olay bundan ibaret. Kesinlikle bir tane bile bomba çıkmadı. Albayımız oğlunun ve eniştesinin yanına gelir giderdi. Kendisini ziyarete gelen giden bile olmazdı" şeklinde konuştu.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Kaynak:
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri