Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beyoğlu'nda 1 liralık cinayet

20.07.2009 21:29
Alman turistin acı sonu. İstiklal Caddesi'inin ortasında güpe gündüz cinayet işlendi.
İstanbul Beyoğlu'nda bir alman vatandaşı kendisinden para isteyen bir kişi tarafından bıçaklandı. Uzun süre İstiklal Caddesi'nde ambulans bekleyen yaralı hastanede yaşamını yitirdi.

İstanbul'da bir inşaat şirketinin ortağı olduğu belirlenen Alman vatandaşı Gregor Kerkelink, İstiklal Caddesi'nde bıçaklı saldırıya uğradı.

AMBULANS YARIM SAAT SONRA GELDİ

Amatör bir kameraman tarafından yerde yatarken görüntülenen Gregor Kerkelink, uzun bir süre ambulans bekledi.Görgü tanıkları olayı şöyle anlattı:

"Bir anda 'imdat, imdat' diye ses çıktı, sabahın köründe boğuşuyorlar, kavga ediyorlar zannettik. Sonra adam yere düştü, saldırgan ekmek bıçağıyla vurmaya başladı. Her zamanki gibi Türkiye'nin hali olduğu için yarım saat ambulans bekledi. Şurası Taksim İlk Yardım Hastanesi, iki dakikalık yer, Taksim'de de ambulans bekliyor. Ambulans yaklaşık yarım saat gelmedi, adam kan kaybından öldü belki de, Türkiye'nin hali bu."

Hastaneye kaldırılan 45 yaşındaki Alman işadamı, kalbinden aldığı yara nedeniyle yaşamını yitirdi.

1 LİRA İÇİN

Olayın zanlısı İbrahim Akyol, polis tarafından yakalandı. Psikolojik tedavi gördüğü belirlenen Akyol ifadesinde cinayeti "1 lira" için işlediğini itiraf etti.

Cadde üzerinde yürüyen Kerkelink'ten sadece "bir lira" istediğini anlatan İbrahim Akyol, reddedildiği için çok kızdığını ve kendini kaybettiğini iddia etti.
Bu haber toplam 3096 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri