Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bilbordları Tuncay Özkan süslüyor

22 Aralık 2008 / 15:00
Yeni Parti'de Ergenekon davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan genel başkanlığa getirilmeye çalışılıyor.
28 Aralık 2008 tarihinde 1. Olağan Büyük Kongresi'ni yapacak olan partinin afişleri, kongre tarihi ve henüz başkanlığa seçilmemiş olan Tuncay Özkan'ın fotoğrafıyla birlikte bilboardlardaki yerini aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait bilboardların üzerinde büyük puntolarla 'Karanlığın üzerine güneş gibi doğacağız!' ibaresi, küçük puntolarla 'Yeni siyaset!, Yeni Parti!, Yeni Türkiye, Umudun adresi!' ibareleri yer alıyor. Bilboardların sağ üst köşesinde henüz genel başkanlığa seçilmemiş olan Tuncay Özkan el işareti yaparken görülüyor. Sol alt kısmında ise partinin amblemi ve altında 'Yeni Parti 1. Olağan Büyük Kongresi 28 Aralık 2008 Saat 10.00'da Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda' ibareleri yer alıyor. Ayrıca Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısında KA-DER tarafından hazırlanan Başbakan Recep Tayip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bir arada yer aldığı bilboardlarla Tuncay Özkan'ın yer aldığı parti ilanı yan yana yer alıyor.


Bilboardları gören vatandaşların bir kısmı ise parti ile ilgili herhangi bir bilgilerinin olmadığını ve Tuncay Özkan'ın hala içerde olduğunu sanıyor. Ahmet Yılmaz isimli vatandaş, "O partiden her hangi bir bilgim yok. Tuncay Özkan içerde değil mi? Türkiye'de yeterince parti var zaten. Bilmiyorum ne derece başarılı olur. Bugüne kadar ne gördük ki. Hepsini görüyoruz yapacak bir şey yok" dedi.


Emekli astsubay İlhami Yıldırım ise, "Ne düşüneceğim bu militanlarla ilgili. Türkiye'yi karanlığa sürükleyen adamların başında gelen adam değil mi? Ne yapacak Türkiye'ye bu adam. Ne kurarsa kursun en çok yüzde 0.5 oy alır. Yapacağı başka bir şey yok. Parti kurdu ama serveti nerden elde etmiş bunu merak ediyorum. Bu kadar reklam yapıyor. Alacağı oyu da aşırı komünistlerden alacak." diyerek tepkisini dile getirdi.


22 Temmuz seçimleri öncesinde İçişleri Bakanlığı'na kuruluş dilekçesi verilen ve amblemi 'güneş' olan partinin genel merkez adresi Mamak'ta bir eve ait olduğu ortaya çıkmıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri