Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bilecik'ten İstanbul'a gönül köprüsü

17 Temmuz 2008 / 22:25
MEB tarafından başlatılan “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında Bilecik'ten İstanbul'a gelen öğrenciler Asfa Eğitim Kurumları tarafından misafir edildi.

Ülkemizin çeşitli illerinde eğitimini sürdüren ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin her yörenin kültürünü yerinde tanımalarını amaçlayan gezinin duraklarından Asfa Bağlarbaşı Kampüsü'nde, öğrenci ve öğretmenlere yemek ikram edildi. 300 kişiden oluşan grup için hazırlanan yemeğe Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül'de katıldı. Konuklara Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hasan Ali Gökdemir ve görevli öğretmenler de eşlik etti.

Yemekten sonra kampüsü gezen ve sınıflarda akıllı tahtalarla ders anlatımını dinleyen öğrenciler okulun teknik imkânlarına hayran kaldıklarını belirttiler. Ayrıca Ahmet Mithat Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Uysal, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül ve Şube Müdürü Hüseyin Akın'a İnteraktif Dil Eğitim Programı Dyned ile ilgili sunum yaptı.

Hasan Ali Gökdemir geziyi değerlendirirken, “Asfa Eğitim Kurumları olarak biz de yaparak yaşayarak öğrenme prensibi ile her eğitim yılında birçok gezi düzenlemekteyiz. Farklı yaşam koşulları, çeşitli yöresel özelliklerin, öğrencilerin zihinlerinde bir ders konusu olmanın dışında, bir yaşam tecrübesi olarak iz bıraktığını gözlemliyoruz. Bu çalışmanın ülke genelinde tüm çocuklara imkân sağlanarak yapılmasının çalışmalarımızdan edindiğimiz bilgiler ışığında çok faydalı olacağına inanıyoruz.” dedi. Ayrıca “Gönül Köprüsü” kampanyasını, ülkesinin değerlerini, insanını tanıyan, kendi kaynaklarından güç alıp büyüyen bir nesil için oldukça faydalı bir proje olarak niteledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 3950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri