Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bilgiler tüyler ürpertiyor

27 Temmuz 2008 / 10:41
Ergenekon Terör Örgütüne yönelik yapılan soruşturmalarda, tüyler ürperten bilgiler ortaya çıkmaya başladı.
Ergenekon Terör Örgütüne yönelik yapılan soruşturmalarda,tüyler ürperten bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Yapılan soruşturma kapsamında Doğu Perinçek ve Tuncay Güney'in bilgisayarlarında ele geçirilen belgeler arasanda, Örgütün yeniden yapılandırılması bölümü dosyasında şok bir belge ortaya çıktı.

"AJANLAR TSK'DAN SEÇİLMELİDİR"

Savcılığın hazırladığı iddianameye giren belgeye göre, Kontrol Dairesi'nde görevlendirilecek ajanlar, mutlaka Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinden ve özel operasyon ünitelerinden çok dürüst, güvenilir kişilerden seçilmelidir. Bu ajanlar merhametsiz olmalı ve bağımsız görev yapabilmelidir. Emirleri doğrudan Ergenekon Komutanı'ndan almalıdır. Üst yöneticiler ve örgüt personeli ile ajanları tarafından bilinmemelidir" şeklinde çok katı örgüt içi hiyerarşik bir yapının bulunduğu ve ihanet eden örgüt elemanlarına karşı çok acımasız cezaların konulduğu anlaşıldı.

İHANET EDEN ARKADAŞINI ÖLDÜRECEK

Ergenekon Başkanı'nın bilmesi gereken dairede "Bu dairenin varlığından sadece Ergenekon Örgütü Başkanı'ndan başka hiç kimsenin bilgisi olmaması kesin bir gerekliliktir.Operasyonlarda yer alması zorunlu olan bu dairede yer alan ajanların ilk görevi; operasyon alanı içerisinde bulunmak, operasyon esnasında temizleme ve ortadan kaldırma gibi işlemlerde doğabilecek sorunları çözmektir.

İkinci bir görevide karşı istihbarat örgütüne geçen, yakalanan ve ya operasyonun amacına aykırı hareket eden her hangi bir ajanı öldürmektir.
Bu ajanın sonu başlangıcında olduğunun ilk işareti, örgüte ve ajanlara karşı sorumluluk alanında yarar sağlamamaya başladığı süreçtir"

MUZAFFER TEKİN'E BAĞLI OLAN BİRİM

İddianame'de "Eskişehir'de tutuklanarak cezaevine gönderilen emekli Binbaşı Fikret Emek'in Özel Kuvvetlerden emekli olduğu, aramalar sırasında ele geçirilen patlayıcılar, el bombaları ve suikast silahını belirlenen amaçlarla gizlediği direkt operasyon dairesi sözde komutanlığına bağlı olduğu , emekli olmasına rağmen Muzaffer Tekin'den elde edilen bilgi ve belgelerin yanında bir çok askeri gizli belgelerin halen elinde tutmasının Ergenekon örgütünün amacları arasında istihbarat dairesi sözde komutanlığı biriminin amaç ve faaliyetlerine ulaşmak içinbu bilgiler ile silahları zulaladığı anlaşılmaktadır" denildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri