Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bilgisayar oyunları katil yetiştiriyor

16 Ocak 2009 / 10:24
Bilgisayar oyununa izin vermeyen ailesini öldürdü, oyununu da alıp kaçtı!
ABD'de 17 yaşındaki genç, bilgisayar oyunu oynamasına izin vermeyen anne ve babasını başlarından vurdu. Cinayetin ardından kaçan Petric yanına oyununu almayı da ihmal etmedi.

Wellington şehrinde yaşayan Susan Petric ve Mark Petric isimli çift oğullarının tüm gün boyunca hiç ara vermeden bilgisayar oyunu oynamasına sinirlenince ceza olarak oyun konsolunu elinden aldı. Xbox oyun konsolunu alarak evin bodrum katına kilitleyen ailesine öfkelenen 17 yaşındaki Daniel Patric, intikamını inanılmaz bir şekilde aldı.

Babasının konsolla aynı dolapta duran tabancasını alan Petric anne ve babasını başlarından vurdu. Cani genç favori video oyunu "Halo 3"ü yanına alarak evden kaçtı. Olayda anne Susan hayatını kaybederken, baba Mark yaralandı. Yakalanan Daniel Patric, salonda oturan ebeveynlerinin yanına gelerek gözlerini kapatmalarını, çünkü onlara bir sürprizi olduğunu ve silahı 2 el ateşlediğini söyledi.

Petric, tabancayı babasının eline tutuşturarak, olaya cinayet ve intihar süsü vermeye çalıştığını da itiraf etti. Petric'in avukatı, müvekkilinin oyun bağımlısı olduğunu, bu nedenle de psikolojik sorunları olduğunu öne sürerek birinci derece cinayet suçundan yargılanamayacağını iddia etti. Hakim ise savunmanın talebini reddetti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri