Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİNBİR SURAT DÜMDÜZ EDİLDİ

15.09.2009 00:33
İstanbul polisinden bugüne kadar eşine rastlanmadık operasyon...
Cezaevinde uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya'nın veliahtı 'Gorbaçov' lakaplı Nasreddin Uçak ile, 'Binbir surat' Nihat Dayan 309 kilo eroinle yakalandı.

Terör örgütü DHKP-C'nin Avrupa'daki uyuşturucu trafiğini de yöneten Dayan, 6 dil biliyor. 2007'de polisle çatışan Dayan, yaralı olarak kaçmıştı.

Ünlü uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya’nın veliahtı ‘Gorbaçov Nasreddin’ ve ‘Binbir Surat Nihat’ kıskıvrak yakalandı. Operasyonda 309 kilo eroin ele geçirildi

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, düzenlediği iki ayrı operasyonla 15 yıldır aranan ‘Binbir surat’ lakaplı Nihat D. (45) ve 10 yıldır aranan ‘Gorbaçov’ lakaplı Nasreddin U. (56) adlı uyuşturucu baronlarını yakaladı. ‘Gorbaçov’ lakaplı Nasreddin U’nun İran’dan Türkiye’ye yapılan uyuşturucu sevkiyatının büyük bir bölümünü yönettiği ve ünlü uyuşturucu kaçakçısı Urfi Çetinkaya’nın veliahtı olduğu öğrenildi. Operasyonda toplam 309 kilo eroin ele geçirildi.

BİNBİR SURAT NİHAT 6 DİL BİLİYOR

Baronları yıkan büyük gözaltı, Mustafa A. isimli zanlının Pendik İskelesi’nde, İran’dan getirdiği 197 kilo eroini Hollanda’ya gönderilirken yakalanmasıyla ortaya çıktı. Bağlantıları araştıran polis, sevkiyatın Interpol tarafından 15 yıldır aranan Nihat D’ye uzandığını tespit eti.

Nihat D. Antalya’da iki adamıyla birlikte gözaltına alındı. Polis sürekli tipini değiştiren zanlının kayıtlardaki eşgalini belirlemekte güçlük çekti. Terör örgütü DHKP-C’nin uyuşturucu trafiğini yöneten ve altı dil bilen Binbir Surat, Hollanda ve Kıbrıs başta olmak üzere tüm Avrupa’da uyuşturucu konusunda söz sahibi.

250 BİN EUROLUK SAAT TAKIYORDU

İkinci operasyon Büyükçekmece’de düzenlendi. Bir depoda 112 kilogram eroin ele geçirildi ve 10 yıldır aranan ‘Gorbaçov’ lakaplı Nasreddin Uçak (56) 5 birlikte adamıyla yakalandı. Nasreddin U’nun Yüksekova’dan organize ettiği şebekesiyle İran üzerinden yapılan uyuşturucu ve para trafiğini sağladığı, yakalandığında ise kolunda 250 bin euroluk Rolex marka saat taşıdığı öğrenildi. Nasreddin U’nun Kumburgaz ve Büyükçekmece’de çok sayıda villası olduğu belirlendi.

Kaynak:
Bu haber toplam 8150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri