Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4 Terörist öldürüldü

26.10.2009 21:27
Bingöl'de güvenlik kuvvetlerinin 'teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık veren bir grup PKK terör örgütü mensubu arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 4 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi
Edinilen bilgiye göre, bir grup teröristin Kiğı, Yedisu ve Adaklı üçgeninde barındığı duyumu alan güvenlik kuvvetleri operasyon başlattı. Bingöl 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'ndan kalkan helikopterler, teröristlerin barındığı bölgeye özel birlikleri indirdi. Bölgede arama tarama yapan Mehmetçik, Kiğı, Yedisu ve Adaklı üçgeninde bulunan Akımlı bölgesinde henüz sayıları tespit edilemeyen bir grup terörist ile karşılaştı.

Mehmetçiğin 'teslim ol' çağrılarına ateş ile karşılık verilmesinin ardından bölgede çatışma başladı. Güvenlik kuvvetleri tarafından ablukaya alınan teröristler ile Mehmetçik arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 4 terörist silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Karanlık ve ormanlık alandan faydalanarak kaçan diğer teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyonların devam ettiği bildirildi.

İHA

Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri