Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir aile nasıl dağıldı?

30 Aralık 2008 / 16:57
Kaçak elektrik kullanmaktan cezaevine konulan kadının köydeki harabe halindeki evinde kalan7 çocuktan 4'üne devlet sahip çıktı. Anne en küçük 2 çocuğunu da yanına almak zorunda kaldı

Erzurum'da kaçak elektrik kullandığı için cezaevine konulan kadının köydeki harabe halindeki evinde kalan çocuklarından 4'ü yetiştirme yurdu ve çocuk yuvasına yerleştirildi. 

Çat ilçesine bağlı Karaşeyh köyünde kaçak elektrik kullandığı tespit edilerek hakkında 20 ay hapis cezası verilen 7 çocuk annesi 32 yaşındaki Atike Agül, 18 Aralıkta cezaevine konulunca, bakacak kimseleri olmadığından, en küçük 2 çocuğunu yanına aldı.

Köydeki harabe evlerinde hayırseverlerin yardımıyla yaşayan diğer 5 çocuktan 4'ü ise Çat Asliye Mahkemesinin kararı gereği Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası ve Atatürk Yetiştirme Yurdu'na yerleştirildi.

Agül'ün en büyük oğlunun ise 18 yaşında olduğu için yetiştirme yurduna alınmadığı öğrenildi.

Çat Kaymakamı Hasan Balcı,  annelerinin cezaevine girmesinin ardından köydeki evlerinde yalnız kalmaya başlayan çocukların mağdur olmaması için çocuk yuvası ve yetiştirme yurduna yerleştirildiğini söyledi.

Çocukların tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade eden Balcı, ''Zaten köyde kaldıkları zaman da çocuklara giysi ve gıda malzemesi ile nakdi yardımda bulunmuştuk. Mahkemenin kararının ardından 2 çocuk yetiştirme yurduna, diğer 2'si çocuk yuvasına gönderildi. Ancak akrabaları çocukları yanlarına almak için yasal işlem başlatmış. Yasal prosedür tamamlandığında çocuklar, uygun görülürse yakınlarının yanına verilebilir'' dedi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri