Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir emniyet müdürü gözaltında

28 Temmuz 2008 / 16:38
Skorsky'lerle başlayan Ahmet Tekin Baykal liderliğindeki gruba yönelik operasyon kapsamında, bir emniyet müdür yardımcısı gözaltına alındı.
İzmir'de ''cürüm işlemek amacıyla suç örgütü kurdukları'' iddia edilen Ahmet Tekin Baykal liderliğindeki gruba yönelik düzenlenen operasyon kapsamında, bir emniyet müdür yardımcısı Diyarbakır'da gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, soruşturmayı yürüten İzmir Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün talimatıyla Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Emniyet Müdür Yardımcısı C.T. gözaltına alındı.

Daha önce İzmir'de görev yapan C.T'nin ''suç örgütüne bilgi sızdırdığı'' gerekçesiyle gözaltına alındığı ve İzmir'e getirilmek üzere yola çıkarıldığı öğrenildi.

-OPERASYON
İzmir Emniyet Müdürlüğünce, daha önce silahlı çete kurmak suçundan tutuklanan Ahmet Tekin Baykal'ın liderliğindeki grubun yeniden yasa dışı faaliyet gösterdiğinin öğrenilmesi üzerine, yaklaşık 20 gün önce, İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince, İzmir, İstanbul, Ankara, Aydın, Kuşadası, Muğla, Balıkesir, Samsun, Mersin, Kayseri, Zonguldak ve Antalya'da, ''Anafor'' adı verilen operasyon gerçekleştirilmişti.

Gözaltına alınanlar arasında 1 emekli albay, 2 avukat ve 4 emniyet mensubu ile İzmir'de daha önce asayiş şube müdürlüğü yaptıktan sonra emekli emekli polis müdürü H.E'de de bulunuyordu.

Operasyonda yakalanan 58 kişinin 14'ü tutuklanmış, 21 tabanca, 11 pompalı tüfek, bunlara ait çok sayıda mühimmat ve 1 çelik yelek ele geçirilmişti.

Grubun, ''cürüm işlemek amacıyla suç örgütü kurdukları, adam yaralamak, zorla adam kaçırmak ve alıkoymak, yağma, haraç alma, zorla iş yeri ve oto ele geçirme, çek-senet tahsilatı, ölümle tehdit, ihalelere fesat karıştırmak, haksız menfaat temin etmek, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ile Bıçaklar ve Diğer Aletler Hakkında Kanunu'na muhalefet'' suçlarını işlediklerinin belirlendiği bildirilmişti
Kaynak:
Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri