Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir skandal ses kaydı daha

07.06.2010 09:36
dailymotion.com'da yayınlanan yeni ses kaydı videosunda, daha önce Ergenekon tutuklusu Cihaner'i kurtarma planları ile gündeme gelen Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan'tan “Ergenekon'un Yargıtay'daki başı” diye söz ediliyor.

“İLHAN PARALARI MASALARDA YEDİ”
Ses kaydı videosunda duyulan bu sözleri sarf eden kişinin Cihaner'in yakın arkadaşı Cumhuriyet Savcısı Ömer Hakan olduğu iddia edilirken, bu kişi ayrıca Cihaner'le ilgili ilginç bilgiler veriyor. Savcı Ömer Hakan olduğu iddia edilen kişi kayıtta, “kardeşim” diye söz ettiği İlhan Cihaner'in “paralarını masalarda yediğini” söylüyor.
İki-üç kişi arasında geçtiği anlaşılan sohbette, içki ve kumar muhabbeti yapılıyor. Savcı Ömer Hakan olduğu iddia edilen kişi, “senin kafan almaz onları, senin kafan rakıyla kumarı alır” diyor. İlhan Cihaner'den şöyle söz ediyor: “Benim kardeşim İlhan Bey, esasında zeki adam o bir. Ama bu ufak yerde ne etti. Hem de uzun seneler kendi de para kazanmış ama parayı masalarda yemiş, son zamanda sıkı tutmaya başlamış ama son zamanda, yedi.”

ERGENEKON'UN YARGITAY'DAKİ BAŞI HAMDİ YAVER AKTAN
Ses kaydı videosunda, Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan'da şöyle söz ediliyor:
“Hamdi Yaver Aktan çok enteresan bir adam, Hamdi Yaver Aktan.
Ama hani OYAK'tan… Akrabası Hacı Yakupoğlu var ya yakın, yani Hopa'da yakın çok zeki bir adam Hopa. İyi hukukçu. Ergenekon'un Yargıtay'daki başı gözüyle bakılıyor ona. Yani Yargıtay'da bir dava açılsa ilk gidecek Hamdi Yaver Aktan. Ama bunu da şöyle algılıyorum ben. Bu da pusmuş durumda.”

Yargıtay 8. Daire Üyesi Hamdi Yaver Aktan, daha önce de, Ergenekon tutuklusu Başsavcı İlhan Cihaner'i kurtarma planları yaptığı ve Cihaner'i serbest bırakacak hakimin Yargıtay Başkanı olacağını söylediği iddialarıyla gündeme gelmişti. Aktan, bu iddiaları içeren ses kayıtlarını yalanlamamıştı.

İlginç ses kaydı için tıklayın
http://www.dailymotion.com/video/xdgpcl_yargidaki-ergenekon_news

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri