Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir şok kaos planı daha çıktı

29.07.2009 11:48
Yasadışı Hizbu't-Tahrir örgütüne yapılan operasyon teröristlerce hazırlanan kaos planını da ortaya çıkarttı.
Geçtiğimiz hafta Türkiye'de 23 ilde düzenlenen Hizbu't Tahir operasyonunda yakalanan zanlıların sansasyonel eylem hedefledikleri bu amaçla da Meryem Ana Evi'ni hedef aldıkları ortaya çıktı.

Kaos planı

Yasadışı Hizbu't-Tahrir örgütüne yönelik Türkiye genelinde 23 ilde düzenlenen operasyonda 200'e yakın kişi gözaltına alındı. İki yıldır İsrail'den yönetildiği tespit edilen Hib-ut Tahrir örgütünün yöneticileri ve bazı üyelerinin Ergenekon sanıklarıyla irtibatları ortaya çıktı.

Gözaltına alınan Van sorumlusu M.H.E'nin evinde yapılan aramalarda İzmir'in Selçuk İlçesi'nde bulunan Meryem Ana Evi'nin krokisi bulundu. Son derece kapsamlı hazılanan krokide her detaya yer verildiği görüldü. Öyle ki krokiyi gören kişinin orayı görmüş gibi olduğu ifade edildi.

27 Temmuz günü provokasyonun düğmesine basmaya hazırlanan örgüt üyelerinin Papa 16. Benedikt'in Türkiye'yi ziyaretinde uğradığı yer olan ve Hıristiyanlar için oldukça önemli olan Meryem Ana Evi'ni işgal ederek oradaki turistleri rehin almayı hedefledikleri ileri sürüldü.
Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri