Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karamehmet'i öve öve bitiremedi

16.01.2010 16:51
Mehmet Ali Birand, bir ihale masasında ilk kez patron gördüğünü dile getirerek, Mehmet Emin Karamehmet'e dikmiş gözünü...

GAZETECİLER.COM
"Perşembe günkü ihalenin bir başka yönü, Türk iş dünyasının alması gereken bir ders ve bir insanın meydan okuyuşu idi. Mehmet Emin Karamehmet tutumuyla herkese “beni yıkamayacaksınız” mesajı verdi. Bir patronun, malını almak isteyenlere nasıl direnmesi gerektiğini de gösterdi. Bravo doğrusu..."

Bu övgüler Mehmet Ali Birand'a ait...
Birand, bir ihale masasında 'ilk kez patron' gördüğünü dile getirerek, Mehmet Emin Karamehmet'e dikmiş gözünü ve onu izlemiş...
Karamehmet'in bu davranışı, Birand tarafından alkışı haketmiş...

Peki neler demiş neler Karamehmet için?
Sözlerinin sonunda da devlete öfke saçmış!..

İşte Birand'ın yazısından o bölümler;

Benim dikkatimi çeken, Mehmet Karamehmet idi.
Saatler boyunca bir var olmak mücadelesi verdi.
Digitürk bu ihaleyi alamasaydı, bugüne kadar harcanan emekler ve yatırılan paralar boşa gidecekti. İhale açılır açılmaz birden bire masada Karamehmet’i gördük.Böyle bir durumla ilk defa karşılaşıyorduk. Şimdiye kadar patronlar katılmazlar, masada görülenler telefonla direktif alırlardı.

Önce tanınmadı. Etrafındaki arkadaşlar arasında aileden biri sananlar oldu. İnternetten resmini çıkarıp bakanlar vardı. Sonradan kimin kim olduğu anlaşılınca herkes hayretler içinde kaldı.  Zira Karamehmet, medyaya konuşmayan, televizyonlarda dolaşmayan, kendi içine kapalı bir insandı.  Nadiren demeç verirdi. Oysa şimdi milyonların izlediği bir ihalede resmen masaya el koymuştu.
Karamehmet masada görünce, etrafımdakilere “bu işi almadan bırakmaz, masadan eli boş inmez dedim ”dedim.
Gerçekten de, tam anlamıyla işe el koydu, 4 saat süreyle direndi ve sonunda ihaleyi almasını bildi. Hem ona kan kusturan devlet bürokrasisine, hem de iş dünyasına “beni yıkamazsınız” mesajı verdi.
Nasıl bir savaşçı olduğunu gösterdi.Bir ara, Digitürk filan ortadan kalktı ve Türkcell ile Türk Telekom arasındaki bir mücadeleye döndü. Tam bir bilek güreşi yaşandı.
İş adamlığı işte budur. Sadece oturup para dağıtmak değil, gerektiğinde işe el koymaktır.Varlığını koruyabilmektedir.
Şimdi herkes “bakalım bu para nasıl bulunacak?” diye soruyor.
Bunu başaran bir kişinin parayı nereden bulacağını da bilir. Eminim daha önceden onu da hazırlamıştır.
Bravo doğrusu...
Yeter ki, Devlet artık kurulu düzeni bozmasın, belirli mesafe almış kurumları ve şirketleri yıkmaya çalışmasın.

Bu haber toplam 2832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri