Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birand'dan Berkan'a sitem dolu yazı

20.06.2010 12:03
Birand, haber kanallarındaki tartışma programlarını eleştiren İsmet Berkan'ın yazılarına sitemle karışık yanıt verdi.

Posta gazetesindeki köşesinde "Haber kanallarına haksızlık etmeyin..." başlıklı bir yazı yazan Mehmet Ali Birand, İsmet Berkan'ın Radikal'de kaleme aldığı eleştirilere sitemle karışık yanıt verdi.

BERKAN'DAN SERT ELEŞTİRİ GELMİŞTİ
 
Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan geçen hafta haber kanallarını yerden yere vuran bir yazı yazmış ve şöyle demişti:

 

"TV'ye çıkıp konuşan, yorum yapan 'konuk'ların ezici bir çoğunluğunu dinlemek hiç de ilginç falan değil. Size sundukları analizler veya verdikleri sözde bilgiler son derece banal, son derece basmakalıp, çok önceden tahmin edilebilir nitelikte şeyler.

Bu insanların tamamı değilse de önemli bir bölümü ekrana kavga etsinler, kavga çıkarsınlar diye çıkarılıyor zaten. Dünyada marjinaline bu kadar prim veren, kliniğe kapatılıp tedavi edilmesi gereken insanları TV'ye çıkarıp düzenli program yaptıran başka bir ülke daha var mı, bilmiyorum."

"GÖRÜŞLERİNE ÖNEM VERİYORUM"


"İsmet'in görüşlerine önem verdiğim için yazısını ciddiye aldım. Üstelik, şikayet ettiği o kişileri seçen ve ekrana çıkmalarını sağlayan sistemin başındaki kişilerden biri olduğum için, eleştirilerinin hiç değilse bir bölümünü üstüme aldım." diyen Birand, şöyle devam etti:

"SAPTAMALAR DOĞRU AMA..."

"İsmet ile paylaştığım en önemli saptama, kanallara çıkarılan cahillerin, sırf kendilerini göstermek için abuk sabuk kavga edenlerin getirdiği rahatsızlık.

Doğrudur. Ancak işin bir de öbür yanı var. Yani, ülkede çok bilgili ve bildiğini anlaşılır ve akıcı bir şekilde yansıtan çok adam var da, bizler mi almıyoruz?

Ne yazık ki, bu ülkenin ham maddesi bu kadar. Üstelik, bir de unutmayalım, saçma sapan konuşanlardan kurtulmak çok kolay, hem süreleri az, hem de sürekli değiller."

Birand'ın yazısının tamamını
buradan okuyabilirsiniz.

Bu haber toplam 1218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri