Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Biri güldü, biri üzüldü

18 Temmuz 2008 / 19:32
Jandarmanın fişleme listesinde adı geçen Nazlı Ilıacak ve Gülay Göktürk haklarında isnat edilenleri eleştirirken Ilıcak Jandarmanın düştüğü duruma çok üzüldü.
Liste adı geçen Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, listede bazı maddi hataların olduğuna dikket çekerken, Bugün Gazetesi yazarı Gülay Göktürk, fişlendiğini haber verdiğimizde uzun bir kahhaka attı.

"İngiltere tarafından enforme edilmektedir." denilen Nazlı Ilıcak şunlarrı söyledi:

LİSTE ÖYLE YAPILMAZ
"Listede maddi bazı hatalar var. Mesela Ahmet Hakan'ı Zaman Gazetesi kökenli göstermişler. Alakası yok. Benim için İngiltere diyor ama ben ne İngiliz sefirinin adını bilirim ne başkonsolosun… O kadar bir uzak bir mesafedeyim. Madem böyle bir durumum var o zaman altına, “5 kere İngiliz sefaretine gitti, sefirle buluştu” diyerek bu listeyi maddi donelerle beslemesi lazım. Bunların hiçbiri yok. Beni üzen güvenliğimiz sağlayan jandarmada bu kadar gayri ciddiliğin olmasıdır."

ALMAN AJANI DA YAPILMIŞTIM
Listede adının yanıan düşülen notta, eski solculuğuna dikkat çekilen ve "liberalleşme eğilimlerinin önde gelenlerindendir. İngiltere tarafından enforme edilmektedir." denilen Gülay Göktürk Taraf Gazetesi'nde yer alan haberi görmediğini belirtti. Hakkında listeye düşülen notu okuduğumuzda, uzun bir kahkaha atan Göktürk "Bunlar iktidar gelirse vay halimize" diye konuştu. Göktürk şunları söyledi: "Bir aralar Aydın Dergisi'nde benim Alman casusu olduğum söylenmişti. Şimdi de İngiltere tarafından enforme edildiğim söylenmiş. Bekliyorum. Bakalım hangi ülkeler daha çıkacak. Darbecilerin kaynakları böyleyse vay iktidar olacakları zaman kuracakları hükümetin haline… Gülmekten başka yapabilecek bir şey yok.""

(Haber 7)
Kaynak:
Bu haber toplam 906 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri