Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Belediyeye sopalı baskın

07.09.2010 00:00
Bismil Belediyesi'ne düzenlenen saldırı sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 5'i ağır 20 kişi yaralandı.
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde kaçak yapı yapmalarına izin verilmeyen bir grup tarafından Bismil Belediyesi'ne düzenlenen saldırı sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 5'i ağır 20 kişi yaralandı.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesi Seyrantepe mahallesinde park alanı olarak ayrılan alana kaçak olarak inşaat yapmak isteyen ancak belediye tarafından izin verilmeyen aile belediyeyi bastı.

Belediyeye bıçaklı sopalı bir şekilde saldıran Kortak ailesinden 12 kişilik grup, 3 tane Belediye Meclis üyesini yaraladı. Yaralı meclis üyeleri hastaneye kaldırılırken, toplanan meclis üyelerinin akrabaları Kortak ailesine ait kıraathaneyi bastı.

Belediye'yi basarak 3 meclis üyesini yaralayan Kortak ailesi fertlerinin ellerindeki bıçak ve silahlar ile gelenlere saldırması sonucu Belediye Meclis Üyesi Cesim Baran'ın yakını Suat Baran hayatını kaybederken, olayda Zeki Kortak, Halil Kortak, Hamdullah Aydın, Tacettin Çelik, Ali Bengin, Enver Çelik, Süphan Şeker, Mehmet Sadık Baran, Mehmet Aydın, İhsan Akbay, Veysi Baran, Halis Baran, ve belediye meclisi üyelerinden Cesim Baran, Mehmet Onat, Hadi Çelik'in de bulunduğu 5'i ağır 20 kişi yaralandı. Yaralılar Bismil Devlet Hastanesi ile Diyarbakır Dicle Üniversitesi Acil Servisine kaldırılarak tedavi altına alınırken, ilçede polis geniş güvnelik önlemleri aldı.

Çevik Kuvvet polisleri ve panzerleri Kortak ailesinin ikamet ettiği Seyrantepe mahallesinde olası yeni bir olayın çıkmaması için güvenlik önlemleri alırken, ilçeye BDP Diyarbakır İl Başkanı Nijad Yaruk ve il yöneticilerinin de bulunduğu bir heyet giderek incelemelerde bulundular.

Olay sonrası Belediye binası önünde de kalabalık bir kitlenin beklemesi nedeniyle polisler belediye binası önünde geniş güvenlik önlemleri aldı.

iha

Bu haber toplam 1758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri