Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Bize FİNAL Yakışır"

16 Haziran 2008 / 13:35
Fatih Terim, İsviçre'de basın toplantısı düzenliyor. İşte Terim'in konuşması...
Fatih Terim, milli zafer gecesinden sonra basın toplantısı düzenliyor. Konuşmasından başlıklar:

- 6-7'ye yakın oyuncumuz hasarlı... Bu bizim için önemli bir konu. Bu oyuncular birazdan MR'a gidecekler net sonucu alacağız.

- Bunun dışında mutlu ve gururluyuz. Uzun bir geceyi geride bıraktık. Kendi işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.

- Yalnız sizlerin işini biraz zorlaştırıyoruz, farkındayım. 70'inci dakikadan sonra tüm yazdıklarınızı çöpe atmanız kolay değil. Bu sıkıntıyı verdiğimiz için özür diliyoruz.

- İmkansız diye bir şey yok, mucizeler biraz zaman alır. Buradada mucizeler biraz zaman alıyor, kusura bakmayın. Zaman zaman turnuva boyunca böyle rahatsızlıklar vereceğimizi belirtmek istiyorum.

- Gecenin en karanlık olduğu an sabahın en yakın olduğu andır. Oyuncularım bu sözü hiç akıllarından çıkarmadıkları için başarılılar.

- 96'dan şartlar çok değişik ama Hırvat takımı grup maçlarında ve şampiyonada çok başarılı performans gösteren bir takım. Artık teke düştüğümüz bu seride isimlerin, daha öncekilerin önemi yok. O gün o an çok önemli. Çeyrek finalde güçlü bir rakip beklemek kadar doğal bir şey yok.

- Biz buraya gelirken, oynadığı futboldan keyif alan, kazansa da kaybetsede manşetlere çıkacak bir takım demiştik. Bunu gördüğümüz ve verdiğimiz sözü tuttuğumuz için mutluyum.

- Genel olarak oyunumuzdan memnunum. Turnuvaya Portekiz ile başlamak kolay değildi. Ben o maçın da kötü oynandığını düşünmüyorum. Ben o maçın da taktiksel açıdan doğru olduğunu düşünüyorum. Tam pozisyonlar başlarken skor olarak geri düştük.

- Fırsattan istifade eleştiriler oluyor, hatta hakaret etmeye çalışanlar da var. Ben hiç birine takılmadığımızı ve onlarla İstanbul'a döndüğümzde hesaplaşacağımızı söylemiştik.

- Ben oynucularımı soyunma odasından Allah utandırmasın diye gönderiyorum. Şu ana kadar da gurur verdiğimizi düşünüyorum. Milyonlarca insanın da bizlerle birlikte olduğunu görmekten dolayı mutluyum. Kaybetseydik de oyumcularmı ve ben hemen oracıkta dara ağacına asılabilirdik. Demek ki idamı da yenebiliyoruz.

- Bize final yakışır demiştim ve bu herkesin ortak fikri. Bir 45 dakika seçebilirim ama diğer 45 45'lere haksızlık olur. Turnuvada atınca kazanamayan iki takmı var biri Çek diğeri de İsviçre ve bu ikisini de biz yendik. Planlar, stratejiler ve taktkiler bazen çöpe atılıyor.

- Böyle bir milli takım, böyle hırslı bir takım olduktan sonra heran herşeyin peşinde olabiliyoruz. Fizik olarak da gayet iyi durumdayız. Baskı adeta bizim önemli bir silahımız olmaya başladı ve pas. Bu ikisini oyun içerisinde ne kadar çok yaparsak rakibimizin de zor duruma düşmesini sağlarız.

- Çek ve İsviçre maçlarının 45'er dakikaları güzeldi. Ama eğer bir birinci isterseniz Çek maçının son yarım saati öne çıkar diye düşünüyorum."

- Buraya gelen 16 takıma, şunu istiyorum bunu istiyorum diyemezsiniz. Biz Almanya'yı en son İstanbul'da 2-1 yenmiştik. Benim belli bir isteğim yok. Bizim ne oynadığımız benim için daha önemli.
Kaynak:
Bu haber toplam 836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri