Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Blair: Her Gün Kuran Okuyorum

25 Aralık 2008 / 08:28
İngiltere’nin eski Başbakanı Tony Blair, Alman Die Zeit dergisine verdiği bir röportajda, Kuran'a ilgisinden ve Hz. Muhammed'ten bahsetti.
İngiltere eski Başbakanı Tony Blair, “Hz. Muhammed çok uygar bir liderdi. Her gün Kuran okuyorum” dedi.

İngiltere’nin eski Başbakanı Tony Blair, Alman Die Zeit dergisine verdiği bir röportajda, her gün Kuran-ı Kerim okuduğunu söyledi. 55 yaşındaki politikacı, Hz. Muhammed ile ilgili olarak da “O çok uygar bir liderdi” dedi. Geçen yıl görevini Gordon Brown’a bıraktıktan sonra AB, BM, ABD ve Rusya Dörtlü’sünün özel Ortadoğu temsilcisi olan Blair, bölgede din faktörünün çok önemli olduğunu söyleyerek, “Öncelikle insanların inançlarını anlamak gerekiyor. Farklı dinlerle uzlaşma ancak bu sayede olur” dedi. Blair, “İslam dinine geçmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna da “Lütfen bu konuya girmeyelim” diye cevap verdi.

Blair, muhabirin Irak ve Afganistan operasyonlarında Müslümanların baskı gördüğünü söylemesine üzerine Blair, “Kim baskı görüyor. Biz bu ülkeleri, iki büyük diktatörün elinden kurtardık” dedi. Anglikan politikacı, başbakanlığı bıraktıktan sonra Katolikliğe geçtiğini açıklamıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1228 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri