Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BM, İsrail casusluğu yapıyor!

01 Eylül 2008 / 11:45
Lübnan askeri yetkililerinin Birleşmiş Milletler Barışı Koruma Gücü UNIFIL'i İsrail hesabına casusluk yapmakla suçladıkları bildirildi.
Lübnan ordusu yetkilileri, İsrail savaş uçaklarının ve insansız hava araçlarının her gün Lübnan hava sahasını ihlal ettiğini belirterek BM'nin açık kararına rağmen UNIFIL'in buna müdahale etmediğini ve İsrail'in Lübnan'ın güneyindeki gözü ve kulağı haline dönüştüğünü ifade etti.

İran televizyonuna demeç veren Lübnanlı bir askeri yetkili, İsraillilerin Lübnan hava sahasının ihlali konusunda herhangi bir açıklama yapmadığına dikkat çekerek Olmert'in UNIFIL'e mektubunun UNIFIL'in Lübnan hava sahasını İsrail için güvenli bir bölge haline getirmiş olduğunu gösterdiğini söyledi.

İsrail'in son günlerde artan hava sahası ihlallerine tepki gösteren Lübnan Dışişleri Bakanı Fevzi Salluk da İsrail'in ihlallerini durdurması için ABD'den Tel-Aviv rejimine baskı yapmasını istedi.

Öte yandan İsrail basınında yer alan haberlere göre İsrail istihbarat servisi Mossad, İsrail kabinesine sunduğu raporunda Hizbullah'ın İsrail keşif uçaklarına karşı etkili hava savunma sistemleri edindiğini bildirdi.

Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri