Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BMW X1'in en yeni modeli!

20.03.2009 14:27
BMW'nin daha önceden Paris'te görücüye çıkardığı X1 Konsept aracının satışa sunulacak versiyonu, test sürüşü esnasında casus fotoğrafçılara yakalandı.
Yeni BMW X1, otomobil daha önce sanıldığı gibi 1-serisi değil, E90 3-serisi platformunu kullanıyor. Bu da içinde turbo destekli dört ve altı silindirli motorlarla dizellerin bulunduğu, daha güçlü bir motor anlamına geliyor. Şanzıman seçenekleriyse altı-ileri manüel ya da sekiz-ileri otomatik olacak. Sonbaharda piyasada olacak aracın İngiltere'deki fiyatı 23 bin pound'dan başlayacak. Buna göre, yeni araç eşdeğeri 3 serisi Touring'den daha ucuz olacak.

BMW X1'in yenilikleri neler?
Almanya'da casus fotoğrafçılar tarafından ele geçirilen siluet, Paris oto fuarındakiyle hemen hemen aynı. X1'i hafif arazi aracı olması için BMW, aracı 4x4 çekiş sistemiyle donattı. Bu X6'da kullanılan aynı sistemle yol ve arazi koşullarında kusursuz bir çekiş sağlıyor.

X1'de 2 litrelik dizel ve benzinli motorların yanı sıra 3 litrelik ve 261 hp'lik daha kuvvetli motor seçenekleri olması bekleniyor.

"EfficientDynamics" yani verimli dinamikler adı verilen sistemiyle BMW, sunduğu tüm model ve teknolojilerde verimlilik prensiplerini hayata geçiriyor. BMW Concept X1 hem sürüş özellikleriyle hem de gündelik kullanımdaki pratikliğiyle çevik ve çok yönlü olduğunu güçlü bir şekilde vurguluyor.

Çok kullanışlı olan Yeni X1'in 410 litrelik bagaj derinliği, arka koltuklar yatırıldığı takdirde bin 500 litreye çıkıyor.


Kaynak:
Bu haber toplam 3958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri