Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Boksör Williams'ın ilk Ramazan heyecanı.

02 Eylül 2008 / 09:27
Türkiye'de tatildeyken duyduğu ezan sesi ile hayatı değişen dünyaca ünlü boks şampiyonu Williams'ın ilk Ramazan heyecanı.
Dünyaca ünlü İngiliz ağır siklet boks şampiyonu Danny Williams, Türkiye'de tatildeyken duyduğu ezan sesinin hayatını değiştirdiğini ve İslam'ı seçtiğini söylüyor.

Yıllar önce ilk Ramazanını yaşadığında Müslüman olalı sadece bir hafta olduğunu söylüyor. "Müslüman olduktan sonra çok heyecanlanmıştım, Ramazan'ın gelişini dört gözle bekliyordum. Yemek yememek benim için problem değildi, zaten boksör olarak belirli bir kiloya ulaşabilmek için açlıktan ölürcesine durmaya alışkındım. İlk haftadan sonra bana yakışmayan bir şekilde somurtkanlaştım" diyor eski şampiyon.Ramazan'ın antrenmanları üzerinde büyük bir etkisinin olduğunu kabul eden Williams, "Tüm programımda değişiklik yapmak durumundaydım. Artık gündüz dövüşemiyordum. Enerji eksikliğim vardı ve gündüz yerine akşam üzeri antrenman yapıp gece geç saatlerde de koşmam gerekiyordu. Gün içinde uyku düzenimi ayarlamaya çalışıyordum.Williams, ne kadar şanslı olduğunun farkına vardığından bahsediyor ve "Tüm gün oruç tuttuktan sonra yemek yiyeceğimi düşünüp, kendimi suçlu hissediyordum. Çünkü dünyada yiyecek ve içecek bulamayan ve ne zaman yemek yiyeceklerini bilmeyen çocuklar vardı" diyor.William, Ramazan'ın neden sadece susuzluk ve açlık deneyimi olmadığını da açıklıyor ve "Ramazan'da daha da iyi bir insan olmaya çalışıyorum, günahlarımın affedilmesi ve ruhumun arınması için dua ediyorum.Her Ramazan, bir sonraki Ramazan'ın daha da iyi geçmesi ve İslami bilgilerimi arttırmak için kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Birkaç Ramazan önce sakal bırakmaya başladım" diyerek sözlerini bitiriyor.Bu haber toplam 1228 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri