Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Bomba sesinden uyuyamıyorlar'

29 Aralık 2008 / 23:15
Filistinli bir avukatla evli olan ve Gazze'de bulunan İzmirli Burcu Najjar, İzmir'de oturan anne ve babası ile internet aracılığı ile görüşerek, yaşadıklarını anlattı.
AA muhabirinin İzmir'in Hatay semtindeki evlerinde görüştüğü, Burcu Najjar'ın (31), babası emekli icra müdürü Cevat Koca, kızının 11 yıl önce Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuduğu sırada, aynı fakültede öğrenim gören Nasır Najjar ile evlenerek Filistin'e gittiğini belirterek, geçen cumartesi günü başlayan İsrail saldırısının ardından kızı ile ancak dün internet aracılığıyla görüştüklerini söyledi. Cevat Koca 58), şunları kaydetti:

'Kızım, bombalı saldırının ardından Gazze'deki binaların bir kısmının yıkıldığını, çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu söyledi. Saldırıda damadımın annesi ile bazı yakınları da ölmüş. Kızım ve damadım, 4 aylık, 3, 7, ve 10 yaşlarındaki 4 çocukları ile evlerinin bulunduğu apartmanın bodrum katına sığınmış. Sürekli uçak ve bomba sesi duyduklarını, çok korktuklarını söylediler. Dışarı çıkamadıkları için bodrum katında yaktıkları ateşte ekmek yaparak karınlarını doyuruyorlarmış.''

Cevat Koca, yetkililerin Filistin'deki Türklere sahip çıkmasını ve Türkiye'ye getirilmelerini istediklerini de söyledi.

Sürekli ağladığı görülen Burcu Nejjar'ın annesi Zehra Koca da kızının, damadının ve torunlarının hayatından endişe ettiklerini belirtti.

Burcu Najjar'ın üniversite öğrencisi olan kız kardeşi Pınar Koca (25), babası ile birlikte internette görüştüğü ablasının çok korktuğunu ve endişeli olduğunu söylediğini bildirdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri