Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Polise Skorsky ile Taciz!

03.05.2010 09:20
Gölbaşı sapağında durdurulan 06 BJ 9915 plakalı sivil kamyonun Emniyet Müdürlüğü'ne getirilişi sırasında yaşananlar günyüzüne çıkmaya başladı.

Ankara'da tansiyonu yükselten bomba yüklü kamyonun TSK'ya ait bir helikopter tarafından Çayyolu'na kadar takip edildiği ileri sürüldü. TSK'nın bu haraketi psikolojik baskı olarak yorumlandı. Gölbaşı yolu, İstanbul yolu ve Eskişehir yolunda önlem alan polis, kamyonu Eskişehir yolunda durdurmuştu. Burada yapılan incelemeler sırasında havada dolanan Skorsky marka bir helikopter polisin ilgisini çekti.

Polis kamyon ile ilgili işlemleri yaparken helikopterin havada sorti yapması psikolojik baskı olarak yorumlandı. Savcı Mustafa Bilgili'nin talimatı ile emniyete götüren polisi Skorsky helikopterin Çayyolu'nun çıkışına kadar takip ettiği ve kamyon emniyete getirilirken helikopterin ise ayrıldığı anlaşıldı.

Çık o şeritten tutanağı imzala

Bomba yüklü kamyonun Emniyet'in İskitler'deki kampüsüne getirilmesinin ardından askeri personel ile emniyet görevlileri ve savcının şiddetli tartışmalar yaşadığı da ortaya çıktı. Merkez Komutanlık'ta görevli bir paşanın bombalar konusunda önce bir bomba uzmanı ile tartıştığı ardından da Savcı Bilgili'den fırça yediği ortaya çıktı. Paşanın emniyet şeridi içine girip bombalar konusunda polislerin görev yapmasını engellerken Savcı Bilgili'nin, "Dolaşıp durma orada. Çık o şeritten şu tutanağı imzala" diye sert çıktığı belirtildi. Tartışmaların ardından Ankara Garnizon Komutanı'nın da polise hak verdiği kendi personelini hatalı bulduğu öğrenildi.

ÖZEL HAREKAT DA HAZIR BULUNDU

Emniyete gelen mailin ardından bomba yüklü kamyonu yakalamak isteyen polisin, Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nden de destek aldığı ortaya çıktı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bomba yüklü kamyonun bulunduğu mevkiye giderken yanlarına Özel Harekatçı'ları da aldığı öğrenildi. Polis kamyonu incelerken, herhangi bir çatışma ihtimaline karşılık Özel Harekatçı'ların kamyona yakın bir noktada hazır bekletildiği belirtildi.

Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri