Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bombacı AK Parti'ye kurye kılığında gelmiş

02 Aralık 2008 / 13:38
Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'na dün düzenlenen saldırı ile ilgili Terörle Mücadele Şubesi'nin yoğun çalışmaları sonuç vermeye başladı
Ak Parti İl Binası'nın güvenlik kameralarını inceleyen polis, görüntülerde saldırganı tespit etti.

HaberTurk'ün haberine göre güvenlik kamerasında saldırgan, üzerine giydiği bir kargo firmasına ait kıyafetle binaya yaklaşıyor ve elindeki paketle içeri giriyor paketi bırakıyor ve sonra hızla uzaklaşıyor. Saldırgan uzaklaştıktan kısa bir süre sonra patlama meydana geliyor. Polis şimdi görüntülerdeki saldırganı yakalamaya çalışıyor.


BOMBA “BORU TİPİ” ÇIKTI


Terörle Mücadele Şubesi'nin yaptığı çalışmalar sonucunda, saldırıda kullanılan bombanın 'boru tipi' bomba olduğu belirlendi. Polisin incelemeleri sürüyor.


SALDIRIYI “DEVRİMCİ KARARGAH” ÜSTLENDİ


AK Parti saldırısını Devrimci Karargah olarak bilinen ve 7 Ağustos 2008 tarihinde İstanbul Selimiye'de bulunan 1. Ordu Karargahı'na havan topuyla yapılan saldırıyı da üstlenen örgüt kendi sitelerinde yaptıkları açıklama ile üstlendi.


Sitelerindeki açıklamada, “Devrimci Karargah'a bağlı bir savaşçı grubumuz AKP İstanbul İl Merkezine yönelik bir sabotaj eylemi düzenlemiştir” denildi.


PATLAMA DÜN OLMUŞTU


AK Parti'nin Sütlüce'deki yeni İstanbul İl binasında dün öğlen 14:50 sıralarında meydana gelen patlamada 5'i polis memuru 10 kişi yaralandığı belirtilmişti.


İstanbul Valisi Muammer Güler, olayda toplam 10 kişinin yaralandığını, yaralılardan 5'inin polis memuru olduğunu belirtmişti. Patlamayla ilgili sorulara detaylı bilgi vermeyen Vali Güler, "Olay her yönüyle inceleniyor. İncelemeler bittiği zaman gerekli açıklamayı yapacağız." demişti. Vali Güler, patlayıcının cinsine ilişkin soruya da "Parça tesirli" şeklinde cevap vermişti.

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri