Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bombalar hakkında ne dedi?

16 Ağustos 2008 / 10:12
Ergenekon soruşturmasında tutuklanan emekli albaydan ilginç ifadeler. Ümraniye bombaları hakkında ne dedi?
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Doğan ifadesinde “Ergenekon'la alakam yok. 21 yıl dağlarda görev yaptım. JİTEM'in dağlarda uygulayıcısıydım” dedi. Doğan, Ümraniye'deki bombaların da Ersever'e ait olduğunu belirtti.

Milliyet'ten Türker Karapınar'ın haberine göre kalp ve şeker hastası olan emekli albay Arif Doğan (63), mahkemeye oksijen tüpüyle birlikte getirildi. Gözaltı süresi içinde Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edilen Doğan'a, kalp, şeker ve solunum yetmezliği bulunduğu ve herhangi bir araçla İstanbul'a götürülmesinin hayati tehlike arzettiğine dair sağlık raporu verildiği öğrenildi.

Silahları Sayın verdi
Doğan'ın, ifadesinde, “Ergenekon'la alakam yoktur. Ergenekon'u soruşturma aşamasında duydum. 21 yıl dağlarda görev yaptım. JİTEM'in de dağlarda uygulayıcısıydım” dedi.
Evinde ele geçen kalaşnikof marka tüfek ile bir adet toplu tabancayı, emekli olduktan sonra yasadışı DEV-SOL örgütü tarafından öldürülen Korgeneral Hulusi Sayın'ın verdiğini söyleyen Doğan'ın, “3 tane av tüfeğim vardır. 3'ü de ruhsatlıdır. 3 tane de tabancam vardır. İlkini mezun olduktan sonra diğerlerini de görev icabı aldım. Bu silahlar da ruhsatlıdır” dediği bildirildi.

'Evinden bomba çıktı' diye yazanın .........
Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen çok sayıda bombanın kime ait olduğu konusunda da çarpıcı bilgiler veren Doğan'ın, “Daha önce ele geçen bombalar Cem Ersever'e aittir. Bu bombalar Cem Ersever öldürüldükten sonra sürekli el değiştirmiştir” dediği öğrenildi.
Mahkeme çıkışında gazetecileri karşısında gören Doğan, “Beni donumla mı çekeceksiniz? Gelin konuşalım, çekmeyin oğlum. 'Evinde bombalar çıktı' yazanın, o bombaları gö...ne sok..rım. Şimdi ne yazacaksınız?” diye tepki gösterdi.

Depodan gizli belgeler çıktı
Bu arada, JİTEM'in kurucusu olduğu iddia edilen Doğan'ın Beykoz Çavuşbaşı'nda kiraladığı emlak ofisi içindeki depoda 2 kalaşnikof, 1 pompalı tüfek, 1 tabanca, 1 av tüfeği, bin adet mermi ve bin adet boş kovanın yanı sıra çok sayıda “gizli” ibareli belgenin ele geçirildiği öğrenildi. Doğan'ın olası bir operasyonda ele geçmemesi için evinde bulunan askeri mühimmat ve belgeleri, 3 ay önce buraya taşıdığı iddia edildi. Ele geçen belgeler arasında Arif Doğan'ın görev yaptığı dönemde yaptığı yazışmaların fotokopileri, askerlik ve sonrasında ilişki kurduğu kişilerle ilgili tuttuğu notlar da bulundu. Emlak ofisinin sahibi 2 kişinin de sorgusunun sürdüğü belirtildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri