Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Böyle bayram açılımı görülmedi!

20.09.2009 14:23
Bayram açılımı: 'Oruç tutmasak da, rakıyı bırakmasak da bu bayram bizim de bayramımız' .
Ramazan Bayramı, çalışanlarının neredeyse tamamı devrimci, sosyalist, komünist ve anarşist gençlerden oluşan BirGün gazetesine de geldi. BirGün'ün genç çalışanları, arife günü büyüklerinin ellerini tek tek öptü, büyükleri onlara şeker dağıttı. Gazetede yayınlanan bayram mesajında ise "Oruç tutmasak da, teravihe gitmesek de, rakıyı bırakmasak da bu bayram bizim de bayramımız. Bu sabah en temiz giysilerimizi giyeceğiz, analarımızla, babalarımızla, dostlarımızla hasret gidereceğiz." ifadeleri kullanıldı.
BirGün, birinci sayfadan yayınladığı bayram mesajına "Biz her gün bayram, Ramazan Bayramı BirGün'e de geldi" başlığını attı. Gazetenin yayınladığı mesajın tam metni şöyle:
"Arife günü BirGün'ün genç çalışanları, büyüklerinin ellerini tek tek öptü. Büyükleri onları sevdi, öğütler verdi ve şeker dağıttı.
BirGün ekibinin neredeyse tamamı devrimci, sosyalist, komünist, anarşist gençlerden oluştuğu için dini bayramların tamamına eşit mesafede duruluyor. Sünni Müslümanların bayramları kadar, Alevilerin, Şiilerin, Protestanların, Ortodoksların, Katoliklerin; kısacası tüm inançların bayramlarına "bizim bayramımız" diyebiliyoruz.
Dinler ve mezhepler o kadar çok ki, sonuçta bize her gün bayram oluyor. Aslında bütün yıl durmadan çalışıp, karşılığında sadece sevgi kazanabilen tuhaf bir ekip olduğumuz için; bizim gibilere her günün bayram olması kadar doğal bir şey yok.
Müslüman kardeşlerimiz bu bayramı da hem sevinçle; hem de Irak'ta, Afganistan'da, Sudan'da devam eden ve bazılarında bizzat Müslümanların suçlu olduğu savaşların burukluğu ile yaşayacak.
İlk yağmurda boğulacak, ilk depremde ezilecek, ilk fırsatta işinden kovulacak milyonlarca yoksul kardeşimiz, bu bayramda biraz olsun gülmeyi deneyecek.
Bizlere gelince:
Oruç tutmasak da, teravihe gitmesek de, rakıyı bırakmasak da bu bayram bizim de bayramımız. Bu sabah en temiz giysilerimizi giyeceğiz, analarımızla, babalarımızla, dostlarımızla hasret gidereceğiz.
İslam âleminin Ramazan Bayramı kutlu olsun. Dostlukla, sevgiyle, kardeşlikle, nice bayramlara..."
Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri