Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Anket Altaylı'nın Canını Sıkmış!

23 Temmuz 2008 / 10:29
Ergenekon sulandırılıyor mu" anketinin sonuçlarını gören Altaylı ne yapacağını şaşırdı.
Fatih Altaylı, Teke Tek'te Ergenekon Soruşturması ile ilgili anket yaptı. Sonuçları beğenmeyen Altaylı, 'programda net bir tartışma ortamının sağlanamadığını' vurgulayıp, neticeyi sözlü olarak açıklamadı.

Teröristbaşı Öcalan ile samimi pozları ortaya çıkan ve kitaplarında Atatürk hakkında demediğini bırakmayan Yalçın Küçük dün yine ekranlardaydı. Ergenekonculara toz kondurmayan Küçük'ü aklama paklama görevi bu sefer Ergenekoncuları görmezden gelen tavırlarıyla tanınan Fatih Altaylı'ya düşmüştü. Teröristbaşı ve Ergenekon hayranı Küçük, bu programda da yine bildik hareketlerini ve saldırılarını sürdürdü.

Programın konusu Ergenekon olunca Fatih Altaylı da sulandırmanın başka bir versiyonunu devreye soktu. Programın başında izleyicilere bir SMS anketinin duyurusu yapıldı. Ankette izleyicilere “Medya Ergenekon Operasyonu'nu sulandırıyor mu?” sorusu soruldu. Program boyunca anket duyurusunu sürekli tekrarlayan Altaylı, ne var ki iş anket sonuçlarını açıklamaya gelince yan çizdi. Çünkü ankete katılan izleyicilerin yüzde 93'ü Ergenekon operasyonlarının medya tarafından sulandırıldığı yönünde oy kullanmıştı. Sadece yüzde 7'lik bir katılımcı tersini düşünmekteydi. Sonuçlar istediği gibi çıkmayan Fatih Altaylı kısa süreli şaşkınlığın ardından çareyi anket sonuçlarını görmezden gelmekte buldu.

Hatırlanacağı üzere Timetürk'ün yaptığı haberde, Ali Kırca, Ana Haber Bülteni'nde benzer bir anket yapmış, "AKP bugün seçim olsa %70'le yeniden iktidar olur" sonucu vermek için bin türlü laf etmiş, cümleleri karıştırmış, dakikalarca kendisini ifade etmek durumunda kalmıştı.

Bu haber toplam 858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri