Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu da en acı yarışma...

25 Kasım 2008 / 16:49
Televizyonlarda yayınlanan yarışmalar arasında bir program tüm programları solladı. Yarışmacılara iş bulmayı vadeden programa 274 bin başvuru geldi.
Televizyonlarda yayınlanan yarışmalar arasında bir program, gelin kaynana programlarının papucunu dama attı. Yarışmacılara iş bulmayı vadeden program tüm programları sollarken, yarışmaya daha şimdiden 274 bin işsiz başvurdu. İşçi adayları arasında 12 bin de üniversiteli var.

Yaşanan ekonomik kriz ve Türkiyê'deki işsizlik oranının yüksekliği televizyon yapımcılarını da harekete geçirdi. Flash TV'de ekranlara gelen bir program yaşanan acı tabloyu açık bir şekilde gözler önüne serdi. İşveren ile iş arayanı biraraya getiren ‘İş Peşinde’ adlı programa şu ana kadar tam 274 bin başvuru geldi. Ekranda işci arayan patronların sayısı ise 4 bin 500’ü buldu. Yoğun ilgi gören program 173 kişiyi de iş sahibi yaptı

Sabah erken saatlerde kanal binasının önüne toplanan işsizler, iş bulabilme umuduyla bekliyor. Başvuranların 12 bin 763'ünü üniversite mezunları oluşturuyor.


Bu haber toplam 1148 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri