Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu fıkra Erdoğan'ı kahkaya boğdu

02.05.2010 21:40
Başbakan Erdoğan, Anayasa oylamaları nedeniyle vaktinin büyük çoğunluğunu Meclis'te Ak Parti milltevekilleriyle sohbet ederek geçirdi.

Erdoğan, Ak Parti İstanbul Milletvekili Fuat Bol'un anlattığı fıkra gibi olaylara ise kahkahalarla güldü.

İşte Bugün gazetesi Meclis muhabirleri Bilal Çetin ve Ezelhan Üstünkaya'nın Kafe Ankara köşelerine taşıdıkları ilginç iki anekdot:

Fuat Bol, 22 Temmuz seçimleri öncesinde görme engelli Milletvekili Lokman Ayva ile Bakırköy'deki bir esnaf ziyaretinde yaşanan olayı anlattı Başbakan'a:

VALLAHİ BEN BİR ŞEY GÖRMEDİM

Fuat Bol ile Lokman Ayva Bakırköy'de bir esnafın dükkanına giriyorlar. Dükkanda Rauf Denktaş'ın resmi ile KKTC bayrağı da bulunuyor.

Lokman Ayva hemen seçim propagandasına başlıyor. Ancak ulusalcı olduğu tahmin edilen esnaf, "Kıbrıs'ı sattınız" diyerek Ayva'ya itiraz ediyor. Ayva'nın bir ara tavana baktığını gören esnaf Ayva'nın görme engelli olduğunu anlıyor ve "Bu aday körmüş" diyor.

Bol'a dönerek, "Ulusalcı söylemlerini" sıralamaya devam ediyor.

Bol ise sağır ve dilsiz taklidi yaparak garip sesler çıkartıyor. Şaşkınlık geçiren esnaf "kardeşim biri kör biri sağır. Ben de sabahtan beri konuşuyorum boşuna" diyor.

Bol ile Ayva dükkandan ayrılıyor. Bol, "Duvarlardaki resimleri gördün mü Lokman" deyince bu kez Ayva bombayı patlatıyor: "Vallahi ben bir şey görmedim"

İKİNCİ OLAY

Bol'un anlattığı ikinci olay ise yine Ayva ile ilgili...

Bol ile Ayva yağmurlu ve kapalı bir Ankara'dan uçakla güneşli İstanbul'a gidiyorlar. Atatük Havalimanı'nda uçaktan indikleri zaman Bol, "İyi ki İstanbul'a gelmişiz. Gözümüz gönlümüz açıldı" diyor. Ayva cevabını yine veriyor: "Sizin sadece gözünüz açıldı ama benim gönlüm açıldı."

 
Bu haber toplam 2320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri