Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu fotoğrafa iyi bakın

06.08.2010 19:23
Karargah, taktiksel savaşın içine medyayı da çekti... İşte Vatan gazetesindeki bu fotoğrafın sırrı...

Vatan Gazetesi bugün 1. Sayfasından Org. Atilla Işık ve Org. Hasan Iğsız'ı ailecek yan yana aynı masada otururken gösteren bir fotoğraf yayınladı.

Fotoğrafla verilmek istenen mesaj, Org. Işık'ın, çok yakın arkadaşı Org. Iğsız için fedekarlık yaparak emekliliğini istediği, ikilinin aslında ailecek görüşen dostlar olduğuydu.
Org. Işık'ın emekliliğini istemesiyle eşzamanlı olarak servis edilen fotoğraf, oldukça dikkat çekici. Star ve Taraf gazetelerinde yeralan Org. Işık'a istifa etmesi için Org. Başbuğ tarafından mahalle baskısı kurulduğu çok detaylı olarak toplantı zamanları verilerek haberleştirilmişti.

Org. Atilla Işık ve Org. Hasan Iğsız rutin bir program gereği eşleriyle aynı masada otursalar da gerçekte yan yana gelecek hiçbir tavır ve düşünceleri yok.

Org. Iğsız'ın geldiği nokta Ergenekon “şüphelisi” olarak ifadeye çağrılmak oldu. Halkı kin ve düşmanlığı sürükleyecek, insanları birbirine düşürecek 35 adet pisikolojik harp sitesinin kurulması talimatının altında Org. Hasan Iğsız'ın imzası var. Üstelik de Genelkurmay bu belgeyi resmen kabul etti.

O sitelerden bazılarında Başbakan Erdoğan'a ve ailesine yönelik çok ağır ithamlar, partisine yönelik sıra dışı suçlamalar vardı. Sonuçta o sitede AK Parti'yle ilgili oluşturulan bilgiler Kapatma Davası'na lojistik hazırladı ve Kapatma Davası'na delil olarak girdi.

Aynı şekilde AK Partiyi devirmeyi hedef alanDursun Çiçekimzalı İrticayla Mücadale Eylem Planı'nın Org. Hasan Iğsız'ın talimatıyla hazırlandığı ortaya çıktı.

Org. Iğsız, gırtlağına kadar derin işlerin içinde yeralırken ve bu nedenle ucu kendine dokunmasın diye Org. Başbuğ tarafından devlet krizi çıkaracak kadar savunulurken, Org. Atilla Işık çok farklı biri.
Temiz Anadolu Çocuğu olarak bilinen, geçmişinde şaibesi olmayan, görevde olduğu süre boyunca Jandarma'nın kirli işlere bulaşmaması için yoğun çaba sarfeden Org. Atilla Işık'ın Org. Iğsız'la hiçbir benzer yanı yok.

Bir program gereği yan yana otururken çekilmiş fotoğraflarının da bu nedenle anlamı yok.

Org. Başbuğ, nazik, temiz ve polemiklerin içinde yeralmak istemeyen kişiliğiyle tanınan Org. Atilla Işık'ı korkunç bir baskıya alarak sonunda emeklilik dilekçesi vermeye zorla ikna etti.

Bu hamle, Org. Aslan Güner'in önünü açmak için yapılmış çok büyük bir hamleydi. Org. Atilla Işık'ın emekli olmasıyla hükümet başka bir temiz komutan olan Org. Necdet Özel'i Kara Kuvvetleri komutanı yapmak durumunda kalacaktı. Bu Org. Özel'in iki sene sonra kara kuvvetlerinden emekli olması ve genelkurmay başkanı olamaması demek.

Bu da normalde Genelkurmay Başkanı olamayacak olan Org. Aslan Güner'in önünün açılması ve genelkurmay başkanı olabilmesi demek.

Zaten fotoğrafın Vatan'da yayınlanmış olması da bu nedenle çok dikkat çekici. Çünkü Ankara'da üst düzey gazetecilerle teması sağlayan kişi Org. Aslan Güner…. Ve Vatan'ınAnkaraTemsilcisi Bilal Çetin de Org. Güner'le oldukça samimi…

Fotoğrafa bu gerçekler ışığında bakmakta fayda var.AKTİFHABER

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri