Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu gün neler oldu?

09 Temmuz 2008 / 17:49
İstanbul'daki ABD konsolosluğu önünde kıyamet koptu. Teröristler uzun namlulu silahlarla saldırdı. 3 polis şehit olurken, 3 terörist öldürüldü. Kanlı saldırı şok etkisi yarattı.
Bir ayrıntı şaşırtıcıydı. Kamera kayıtlarında ortaya çıktı ki Türk polisi çatışırken, ABD'liler kaçmış... ABD Büyükelçisi Wilson "ABD'ye saldırdılar, Türkler öldü" sözü ile olayı özetledi.

NTV muhabiri olayın sıcaklığı ile vahim bir hataya imza attı. Haber atlatmak için şehit olan polislerin kimliklerini ekrandan açıkladı. Oysa henüz ailelerine haber verilmemişti ve vali bir ricada bulunmuştu.

Saldırganlar iyi giyimliydi. Hepsi hafif sakallıydı. Yaşları ise 25 ile 30 arasındaydı. İddiaya göre üzerlerinden dini kitaplar çıktı. Bu da bir nevi intihar saldırısına giriştiklerini ortaya koydu.

Peki bu saldırının mesajı neydi? Eski MİT'çi Mahir Kaynak şifreleri çözdü. Ona göre bu saldırı bir "gözdağı ve bir provakasyon". Peki "kime gözdağı veriliyor?" sorusunu ise "Amerikancı cepheye" diye yanıtlıyor.

Günün diğer gelişmelerine gelince. Ergenekon'un derin yengesi sürpriz bir şekilde bir Ergenekoncuyla evlendi. Gazeteci Gülay Kömürcü ile emekli binbaşı Zekeriya Öztürk'ün nikah şahitleri de infaz memurları oldu.

Mustafa Balbay rahat bir nefes aldı... Savcılık onunda aralarında bulunduğu 9 kişinin serbest bırakılmasına itiraz etmişti. Mahkeme bu itirazı reddetti. Balbay ve diğer 9 sanık, tutuksuz yargılanacak.

Çukurova grubu şok oldu. TMSF "2 aylık süre doldu" diyerek haciz işlemlerini başlattı. Alacak tahsili olan söz konusu rakam 500 milyon dolar... Merak edilen şu; TMSF hangi şirketlere el koyacak? Akşam ve Show gider mi?

Kim ne kadar alacak? Memur maaşları netleşti. Temmuz maaşları yüzde 3.96 zamlı alınacak. Artış sonrasında hizmetli maaşı 1.016 YTL'ye yükselecek.

Latif Abi'ye artık atış serbest. Parti kuracağım deyince önce Yeni Şafak vurdu. Ardından Sabah'dan darbe geldi. Bu kez çizgiler konuştu. Memecan Abdüllatif Şener'i akbabaya benzetti. Aşırı kaçan bu yorum incitici bulundu.

"Atış serbest" dedik ya... Bir darbe de ona "dostum" diye hitap eden Bülent Arınç'dan geldi. Şener'i büyük oyunun parçası olarak ilan eden Arınç, "Bir saniye bile bekleme istifa et" dedi.

Ekranda çok gaflar gördük ama böylesi hiç olmadı. Lale Mansur öyle bir söz etti ki kendisi de bozuldu. Ekranda aynen şunu dedi; "Bu senin lezbiyen, or..pu. halinle seni aile sofrasına alacaklarını mı zannediyorsun"

Mersin cayır cayır yanıyor, Türkiye bakıyor... 2 gündür süren yangın 5 köyü yok etti. Alevlerin geride bıraktığı manzara ürkütücü... Özellikle de yangından kaçamayan büyük baş hayvanların cesetleri felaketin boyutunu belgeliyor.

İran Şahap 3 füzeleri ile hava attı. Amerika ayağa kalktı. Beyaz saray, denemenin hemen durdurulmasını istedi. Ahmedinejad her zamanki gibi takmadı.

Ünlü olunca, ona şöhret kapısını aralayan kocasını boşadı. Dobra Dobra'nın sunucusu Müge Anlı'nın boşanması böyle yorumlandı. Anlı'ya magazin camiasında yer açan boşandığı eşi Burhan Akdağ olmuştu.

Bir de nişan haberi var... Tuba Büyüküstün'den ayrılır ayrılmaz Beren Saat'le birlikte olmaya başlayan Bülent İnal, işi resmiyete döktü. Polenezköy'de gizli bir nişan töreni yapıldı.

Borsa yükselerek günü 35.603,27 puandan kapattı. Hisse senetleri yüzde 2,03 değer kazandı. Doların satış fiyatı 1,2240 YTL, avronun satış fiyatı 1,9260 YTL oldu.

Kaynak:
Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri