Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Haber Doğruysa Gökçek Ne Olacak?

25 Aralık 2008 / 11:24
AKP Genel Merkezi tarafından alındığı iddia edilen bu karar doğruysa Melih Gökçek'e AKP'den adaylık yolu ebediyen kapandı. İşte şok "üç" kriteri...
AKP Genel Merkezi, “üç dönem belediye başkanlığı yapan isimlerin, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmemesi” yönünde ilke kararı aldı.

Bu kapsamda, Sakarya’da Aziz Duran, İstanbul Pendik’te Erol Kaya, Eyüp’te Ahmet Genç, Bayrampaşa’da Hüseyin Bürge, Esenler’de Mehmet Öcalan’a “yeniden aday olmayın” talimatı verildi.

GENEL MERKEZ KARŞI

Şimdi, kulislerdeki en büyük soru, Başbakan Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Merkezi’nin, bu kuralı üç dönemdir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Melih Gökçek için bozup bozmayacağı üzerinde odaklanıyor.

AKP’li kurmaylar, Melih Gökçek ismine sıcak bakmıyor. Gökçek’in Kılıçdaroğlu ile düellosunda izlediği üslubun da partiye puan kaybettirdiğini düşünüyor.

ERDOĞAN RİSK GÖRÜYOR

Kulislere göre, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın MHP’ye geçmesiyle AKP’nin bu kentte güçlü bir rakiple yarışmak zorunda kalacağını hesaplayan Erdoğan, aynı riski Ankara için almak istemiyor.

Gökçek’in bağımsız aday olması halinde Ankara’yı kazanmanın zora girebileceğini düşünen Erdoğan’ın mecburen aynı isimle yola devam edeceği konuşuluyor.

Haber: Ebru Tokar Çekiç
Kaynak:
Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri