Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu haber yılda 11 kilo vermek isteyenlere

15.05.2009 18:00
Diyet yapanlar ve kilo sorunu olanlar, İçtiğiniz meyve sularında ve diğer içeceklerinizde, ne kadar şeker olduğunu merak ediyormusunuz? Bu haber sizin için...

Atila Altuntaş/Stockholm

İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre; günlük hayatımızda içtiğimiz, şekerli içecekler ve meyve suları hem fazla kilo almamızı sağlıyor, hem de pankreas kanserine yakalanma riskini artırıyor.

İsveç’in En büyük diyet kulübü, ‘’Viktklübb. Se: s’nin yetkililerinden olan Josefine Jonasson yaptığı açıklamada ‘’ Birçok meyve suyu, meyveli yoğurt ve masum görünen şekerli içecekler halk tarafından zararsız olarak algılanıyor. Oysaki bunların içerisinde yüksek oranda şeker bulunması, bu içecekleri kalori bombası haline getiriyor. Özellikle çocukların, diyet yapanların ve kilo sorunu olanların bunlardan uzak durması gerek’’ dedi.

Günde 50 CL Coca Cola içenlerin bunun yerine su ve light içeceklerini tercih etmeleri sonucunda yılda 11 kilo rahatlıkla verebilecekleri uzmanlar tarafından belirtildi.

Ayrıca İsveç Karolinska Enstitüsünden araştırmacılar, önceden yaptıkları araştırmada 80 bin kadın ve erkeğin beslenme alışkanlıklarını inceledi. Her gün bir ya da, daha fazla şekerli gaz içeceklerden tüketen kişilerin pankreas kanserine yakalama riskinin, bu içecekleri tüketmeyenlere göre yüzde 90 daha fazla olduğu bildirildi.

Coca Cola 50 cl = 15 kesme şeker 


Red Bull 25 cl = 7.5 kesme şeker 


Powerade 50 cl = 5 kesme şeker


Meyveli yoğurt 35 cl = 8 keme şeker Portakallı Meyve suyu 100 cl = 25 kesme şeker 

Knorr Meyve ve Sebze suyu 10 cl = 4 kesme şekerCoca Cola light 50 cl = 0 kesme şeker

Kaynak:
Bu haber toplam 1632 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri