Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu ilaç Dünya nüfusunu tehtid Ediyor

08 Ocak 2009 / 14:42
Dünya'da özellikle Batılı ülkelerin nüfus azalmasında kendisinde büyük sorumluluk olduğunu söyleyen Doğum Kontrol Hapları mucidi Avusturyalı Carl Djerassi ''Yaptığıma Çok Pişmanım''dedi.

Başbakan Erdoğan'ın 'Her aile en az 3 çocuk yapmalı' şeklindeki önerisine içerde sert tepkiler gelirken, Batılı ülkelerde nüfus azalmasından kendini sorumlu tutan Avusturyalı kimyager ve doğum kontrol haplarının mucidi Carl Djerassi'den ilginç bir çıkış geldi. "Aileler en az 3 çocuk yapmalı"

'ŞEYTANİ İLAÇ' NÜFUSU BİTİRDİ
Amerika’da ilk kez 1960 yılında kullanılmaya başlandıktan sonra milyonlarca kadının hayatını değiştiren ve “kadın hakları devrimini” başlatan doğum kontrol haplarını geliştiren Carl Djerassi’nin geçen hafta yazdığı bir makale büyük tartışma yarattı. Avusturyalı kimyager, Der Standart gazetesindeki yazısında Hristiyan Katolikler’in hâlâ “şeytani ilaç” olarak gördüğü hapın, bir nüfus felaketi yarattığını söyledi. Doğum kontrol hapının, nüfus dengesizliğinde payı olduğunu, Batı dünyasında cinsellik ve doğum arasındaki bağı yok ettiğini yazdı.

ÇEVREYİ DE KİRLETİYOR
Djerassi, “Batı’da düşen nüfus oranları obeziteden daha tehlikeli bir salgın. Çocuk yapmayan gençler ulusal intihara neden oluyor. Herkes en az 3 çocuk yapmalı” dedi. Tüm doğum kontrolü yöntemine karşı çıkan Vatikan ise bilim adamının günah çıkarmasını fırsat bilerek, “Doğum kontrol hapı çevre kirliliğine ve erkeklerin kısır olmasına neden oluyor” açıklaması yaptı.

100 MİLYON KADIN KULLANIYOR
- Yapay progesteron ve östrojen hormonu bulunan doğum kontrol hapları, yumurtanın gelişmesini durdurarak gebeliği önlüyor.

- Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünyada her yıl 100 milyon kadın doğum kontrol hapı kullanıyor.

- Prezervatif ile birlikte en etkili doğum kontrol yöntemi olarak kabul ediliyor.
- Erkekler için doğum

Kaynak: TurkTıme

Bu haber toplam 1072 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri