Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu kadar ilgincini görmediniz

03.05.2009 19:10
Dünyanın en ilginç lokantaları.. .
   
 

Almanya Nuremberg kentinde bulunan "-s Baggers" isimli restoranda garson bulunmuyor ve sadece aşçılar çalışıyor. Restoranın en büyük özelliği tamamen otomatik olması.
 
 
 
0A
 

Müşteriler, siparişlerini bir dokunmatik ekran aracılığıyla veriyor ve yemek yerçekimi yardımıyla, yukarda bulunan mutfaktan çelik raylar üzerinde geliyor.
 

Dubai'de bulunan dünyaca ünlü sualtı restoranı Al Mahara, bir restorandan çok daha ötesini vaad ediyor.
 

Yemek yemek için olmasa bile birçok insan sırf atmosferi görmek için restorana iniyor.
 

Kişi başı yaklaşık 250 Dolar ödeyeceğiniz restoranın mönüsünde yer alan porsiyonlar büyük ve mönü de tahmin edebileceğiniz gibi deniz ürünlerinden oluşuyor.
 

Belçika'daki gökyüzü restoranı özel bir vinçle yerden 55 metre yüksekliğe kaldırılan masada yemek deneyimi imkanı sağlıyor.
 

Gökyüzüne kaldırılan masada her seferinde 22 kişi yemek yiyebiliyor. Konuklar manzarayı seyrederken, masanın orta kısmındaki bölümde şef aşçı, garson ve şovmenden oluşan bir ekip yer alıyor
.
 

Beyrut'ta "Silah ve Ekmek" adında hizmet veren lokantada her şey askeri terimlerle satılıyor. Lokantada, bir de "terörist yemeği" bulunuyor.
 
0D

Taipei, Tayvan'da açılan Modern Tuvalet adlı restoran, dekoru ve menüsündeki kimi yemekleri ile "ilgi çeken" bir restoran. Çünkü restorandaki 100 koltuğun tümü klozetlerden oluşuyor.
 

Restoran, müşterilerine değişik bir tecrübe sunuyor. Bu restoranda yemekler klozet kapaklarında servis ediliyor.
 
=0 A

Ukrayna'da bulunan Eternity adındaki restoran dünyanın ilk ölüm temalı restoranı... Bu ilginç girişim ortalama 20 metre uzunluğunda bir tabutun restorana çevrilmesiyle gerçekleşti ve tabut restoranın dekorasyonu da bir düzine çelenk ve normal boyutlu tabutla yapıldı.
 

Restoranın akşam yemeği menüsünde 'Dokuz Gün' ve 'Kırk Gün' isimli salatalar yer alıyor. Bunun yanında menünün en popüler yemeği de 'Cenette buluşalım' yemeği...
 

 

Japonya'da bir gökdelenin tepesinde bulunan bu restoran ise manzarası, lüks hizmeti ve yüksek fiyatlarıyla dikkat çekiyor.
 

Yine japonya'dan sıradışı bir restoran. Okinawa ağaç restoranı ülkenin güneyinde Onayama Parkı'nda hizmet veriyor.
 

Yukarıya çıkmak için "ağacın" içinde bir asansörü bulunuyor. Restoranın ana yemeği ise Sushi...
 

 
Kaynak:
Bu haber toplam 1322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri