Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu kez Askeri Savcıyı Suçladı

07.12.2009 19:25
Kendisine komplo kurulduğunu tekrarlayan Yarbay Dönmez, polis ve jandarmanın ardından askeri savcıyı da suçladı.

Ankara Yenikent'teki Zir Vadisi'nde bulunan mühimmatlarla ilgili yargılanan Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Yarbay Mustafa Dönmez'in yargılanmasına devam edildi.

Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada avukat Gülten Güven ile Yarbay Dönmez hazır bulundu. Dönmez'in eşi Fatma Dönmez ise duruşmaya katılmadı.

"Askeri eşyayı gizlemek" suçundan Genelkurmay Askeri Mahkemesi'nde yargılanan Yarbay Dönmez'in duruşmada oldukça gergin olması dikkat çekti. Hakim Binbaşı Cemil Çelik, Dönmez'i disiplinli davranması konusunda 2-3 kez uyardı. Askeri Savcı ise "Sert sert konuşuyorsunuz bir de manevi tazminat açılıyor. Konuşmalarınıza dikkat edin yoksa dava açılıyor." diyerek uyarılarda bulundu.

Yarbay Dönmez'in "yeniden bilirkişi oluşturulması, tanıkların tekrar dinlenmesi" gibi taleplerini de askeri savcılık mevcut dokümanların yeterli olduğunu belirterek reddetti. Kendisine komplo kurulduğunu tekrarlayan Dönmez, polis ve jandarmanın ardından askeri savcıyı da suçladı.

Savcının MİT ile İstanbul Savcılığı'nın oyunlarına alet olduğunu iddia eden Yarbay Mustafa Dönmez, kendisinin başka telefon kullanmasıyla ilgili olarak "Ya bizim askeri savcılık yalan söylüyor ya da İstanbul Savcılığı söylüyor." diye konuştu. Uzman çavuş ve astsubaylardan oluşan bilirkişi heyetini kabul etmeyen Dönmez, Jandarma Kriminal Laboratuarı'nın bir günde kriminal inceleme yapmasının mümkün olmadığını savundu. Mahkeme heyeti, duruşmayı başka bir tarihe erteledi.

Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri