Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu kitabı gençler okumalı

01 Mayıs 2008 / 12:01
Bir uyuşturucu satıcısının hayatı kitap oldu. Gençler tuzağa nasıl düşürülüyor.
Türkiye'de ilk kez bir uyuşturucu satıcısının hayatı kitap oldu. Etiler Koğuşu, Bir Metropol hikayesi Burçin Bircan ve Etilerin oyuncak bebekleri isimli kitapların yazarı Emrullah Erdinç son kitabı “Parola Zehir”de 11 yaşında kuryelik yapmaya başlayan uyuşturucu satıcısı çocuğun yaşamını konu ediyor…

Kitapta uyuşturucu satıcılarının gençleri nasıl kandırdıkları ve uyuşturucunun söndürdüğü hayatlarda konu ediliyor. Emrullah Erdinç'in diğer kitaplarında olduğu gibi kamuoyun da tanınmış simalarının da nasıl uyuşturucu kullanarak partiler yaptıklarını anlatılıyor.

Kitapta öne çıkan kısım ise bir annenin uyuşturucu satıcısı oğlunu bataktan kurtarma çabalarını anlatıyor…

Sevgilisinin uyuşturucu kurban olmasından sonra psikolojik bunalıma giren Erkan'ın “Ben umudu olmayanlara umut satıyorum. Ben mutluluğu arayanların ayağına mutluluğu getiriyorum. Ben hayali olmayanlara hayal üreten, bir hayal taciriyim. Bağımlılar benim kölelerimdir. Ben ise onların efendisiyim.”

Bu sözler yedisinde sigara içmeye başlayan, 11'inde esrar ve kokain ile tanışan ve zehir satıcısı bir kadının kuryeliğini yapan ardından da 13 yaşında girdiğinde kendisi için uyuşturucuları satmaya başlayan bir çocuğun sözleri… Tek aşkım dediği sevgilisi Kader'in uyuşturucudan ölmesi üzerine insanlara ve hayata küsen Erkan'ın artık tek bir amacı vardır. O da “insanları zehirlemektir”. Uzun yıllar sonra erkek çocuğu dünyaya getiren annesi Zeynep ise oğlunu bu pislikten kurtarmak için mücadele etmektedir. Acaba kim kazanacaktır.

Televizyonlardan gördüğü gibi bir arkadaş ortamından uyuşturucuya başlayan, ardından da 'Keşo' lakabıyla çağrılan Erkan insanlık düşmanı bir zehir satıcısıdır. İnsanların kanına nasıl girdiğini, hangi yöntemleri kullanarak gençleri zehire bulaştırdığını okuyacaksınız. Bu bataklığın içinde oğlunu kurtarmak isteyen bir annenin trajik hikâyesi.
 
İnternethaber
Bu haber toplam 8040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri