Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu öğretmenler hâlâ mağdur

24.11.2009 21:20
28 Şubat'ta müfettişlere “Başörtüsü benim imanımdır” diyerek başını açmayacağını ifade eden ve ihraç edilen o öğretmen:

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanırken, başörtüsü yasağı yüzünden hakları elinden çalınan ve 28 Şubat sürecinde çok sevdikleri çocuklarından zorla ayrı düşürülen öğretmenler üzüntü içinde.
İNANÇLI ÖĞRETMENLERE LİNÇ
28 Şubat sürecinde başörtüsünden dolayı birçok öğretmen ya görevinden alındı ya da baskıyla istifa ettirilmek zorunda kaldı. Halen bu yasak sürüyor. Jakobenlerin başörtüsü zulmünü sürdürme ısrarı, binlerce insanın hak gaspına uğramasına yol açarken, 28 Şubat sürecinde kendisinin çocuklara kötü örnek olduğunu iddia eden müfettişlere “Başörtüsü benim imanımdır” diyerek başını açmayacağını ifade eden ve bu yüzden sicili başarılarla dolu olmasına rağmen öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen Ayşe Serap Şahiner, “İnandığımız gibi yaşadığımız ve iyi bir kul olmak için çabaladığımız için linç edildik” dedi.
KİME YARADI?
“Oysa bizim tek gayemiz çocuklarımızı kötülüklerden koruyacak şekilde yetiştirmek ve ülkeye hizmet edecek hayırlı evlatlar haline getirmekti” diyen Şahiner, “Ancak inançlı kadrolar bilinçli bir şekilde 28 Şubatçılar tarafından boşaltıldı. Önce bizleri görevden aldılar, ardından eğitim sisteminde akıl almaz değişiklikler yaparak zulmü derinleştirdiler. Okullarda en ufak bir manevi hava estirilmesinin önüne bile set çektiler. Eğitim yuvalarında meydana gelen büyük boşluk da önce şiddet olaylarını, ardından başarısızlıkları getirdi” şeklinde konuştu.
BEN DEĞİL, ONLAR PİŞMAN OLACAK
28 Şubat sürecinde kendisinin çocuklara kötü örnek olduğunu iddia eden müfettişlere “Başörtüsü benim imanımdır” diyerek başını açmayacağını söylediği için pişman olmadığını vurgulayan Şahiner, “Neden pişman olayım? Ben hakkımı aradım. Rabbimin bana doğuştan verdiği hakkı sonuna kadar savundum. İmanım gereği dimdik durdum. Hiç pişman değilim. Hesap günü geldiğinde benim verecek cevabım var. O gün benim hakkımı elimden çalarak kendi öz çocuklarım kadar sevdiğim yavrularımı benden ayıranların da var mı? Yaşadıklarımı hangi vicdana sığdırabilirsiniz? Böyle bir günde beni çocuklarımdan ayıranlar hesap günü ne diyecekler? Ahiret günü kamusal yalanın tutmayacağını biliyorlar mı? Bugün halen bu yasağı savunarak sadece kendilerini tatmin ettiklerinin farkında değiller mi?” diye sordu.
GASPLAR SON BULSUN
Başörtüsü yasağının halen sürdürülmesinin de büyük bir utanç olduğunu vurgulayan Şahiner, “Demokrasimizin kamburu olan bu yasak halen sürüyor. Bu ülke için çok büyük ayıptır. Artık hukuksuz ve haksız yasak ortadan kaldırılmalıdır. Daha fazla insanlar mağdur edilmemelidir. Doğuştan verilen haklarımızın gasp yoluyla alıkoyulmasına sessiz kalamayız” dedi.
28 Şubat sürecinde kendisinin çocuklara kötü örnek olduğunu iddia eden müfettişlere “Başörtüsü benim imanımdır” diyerek başını açmayacağını ifade eden ve bu yüzden sicili başarılarla dolu olmasına rağmen öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen Ayşe Serap Şahiner, “İnandığımız gibi yaşadığımız ve iyi bir kul olmak için çabaladığımız için linç edildik” dedi.

ASLAN DEĞİRMENCİ

Kaynak:
Bu haber toplam 7272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri