Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Putin'in intikamı savaşı mı?

17 Ağustos 2008 / 13:59
Gürcü güçler, Rus askerlerini feci şekilde tartaklamıştı. Bu durum Putin'in uykularını kaçırmıştı. Savaşın bu olayla bağlantısı araştırılıyor...
20 Haziran günü, Ruslar için karanlık bir gün olmuştu. Gürcistan'da Barış Gücü'nde görev yapan 4 Rus askeri, Gürcü güçler tarafından araçlarından ite kaka indirilmiş, silahları ellerinden zorla alınmış, yerlere yatırılıp, üzerlerine çıkılmış, kolları bağlanmış ve ciddi şekilde tartaklanmıştı.

Gürcistan güçleri tarafından, Abhazya ile tampon bölgede izinsiz silah geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan Rus askerlerinin bu muameleye maruz kalırken çekilen görüntüleri ise dünya televizyonlarında yayınlanmıştı. Rus televizyonları da bu görüntüleri ekrana getirmişti.

Rus askerler Rusya'nın tepkisi üzerine serbest bırakılmıştı.

İLK TAHRİK

O günlerde Ruslar'ı çileden çıkaran olay, Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in uykularını kaçırdığı biliniyor. O günden sonra geceleri rahat uyuyamadığı söylenen Putin'in, yakın çevresine "O olay sırasında, bu görüntüleri kim çekti? Dağın tepesinde, o anda hangi muhabir orada bulunabiliyordu? Bu görüntüler hangi maksatla tüm dünyada yayınlandı?" sorularını sorduğu ve bunun "planlanmış, açık bir tahrik" olduğunu söylediği de Rus basınında yer aldı.

Şimdi ise Rus medyası, Gürcistan operasyonunun, "20 Haziran olayı"yla da bağlantısı olup olmadığını sorguluyor
Bu haber toplam 786 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri