Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu savaşı Erdoğan durdurur

04 Ocak 2009 / 09:59
Hamas sözcüsü, İsrail'in vahşet işgalini sona erdirecek tek ismin Erdoğan olduğunu duyurdu. İşte o ilginç çağrı;

Sekiz gün havadan bomba yağdıran ve 400'den fazla sivili öldüren İsrail askerleri alt yapısını çökerttikleri Gazze'ye dün akşam tanklar eşliğinde girdi. Hamas'ın Siyasi Sözcüsü Azzam Temimi, Ürdün'den Türkiye'ye seslendi ve savaşı bitirebilecek tek ismin Erdoğan olduğunu söyledi.

Yüzlerce sivilin hayatını kaybettiği sekiz günlük hava bombardımanın ardından helikopter ve tank desteğindeki 20 bin İsrail askeri dün akşam üç ayrı noktadan Gazze sınırından girdi.

İşgalin hemen ardından bölgedeki durumun aktarıldığı TV Net'teki programa telefonla katılan Hamas'ın Siyasi Sözcüsü Azzam Temimi, Türkiye'ye çağrıda bulundu. Canlı yayında tüm dünyaya işgalin durdurulması için seslenen Temimi, biz bu savaşı durduracak tek ismin Türkiye Başbakanı Erdoğan olduğunu düşünüyoruz açıklamasında bulundu.

İşte Temimi'nin dün akşam TV Net'teki o sözleri;

Türkiye'nin ABD ve İsrail'le olan ilişkileri oldukça iyi, bunu yapabilir. Biz Türkiye'nin birşeyler yapmasını bekliyorduk. Bu kara harekatını dünyada tek durdurabilecek ülke Türkiye'dir, Erdoğan'dır. Yani İsrail kamuoyu ve hükümeti Türkiye ile olan ilişkilerine çok önem veriyor. Umarız Türkiye hükümeti araya girer ve birşeyler yapar.

GAZZE BÜYÜK İHANET İÇİNDE

Tabii ki Hamas, elindeki tüm imkanları toplayarak bu saldırılara hazırlık yapmıştı. Ama kendisine en yakın isimler Hamas'ı sırtından vurdu.

Mısır, sınırları kapattılar. Mısır, İsrail'in Hamas'ın dünyaya açılan kapısı olan tünelleri vurması için beklediler. Öyte de oldu, Mısır Hamas'a özellikle insani yardımların gittiği o koridorların vurulmasını seyretti. Ancak Hamas, ölümü göze aldı ve mutlaka ama mutlaka bu savaştan zaferle çıkacaktır. Hamas ateşkesi bir şartla kabul etmektedir. Barışın tekrar gelebilmesi için işgal sondarılması ve ambargoların kaldırılarak sınır kapıları açılması gerekmektedir.

Kaynak:
Bu haber toplam 1036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri