Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Sözü Tuncay Özkan'ı Batırır

29 Aralık 2008 / 17:52
Genel başkan seçildiği kongreye mesajla katılan Tuncay Özkan Allah'la ilgili öyle bir laf etti ki, bu konuda ilkokul öğrencisi kadar bile bilgisinin olmadığını gösterdi..
Türkiye siyasi tarihinde bir ilk daha yaşandı. Cezaevinden mektupla oy isteyen Ergenekon sanığı Tuncay Özkan, Yeni Parti genel başkanı oldu.

Tuncay Özkan, 31 kurucu üyenin 29'unun desteğiyle genel başkan oldu. Özkan, "Silivri Cezaevi F7 Koğuşu" imzalı mektubunda delegelere, "Mustafa Kemal'in bayrağını en yükseklere taşımak için izin istiyorum" diye seslendi. Özkan Ankara Atatürk Spor Salonu'ndaki kongreyi cezaevinde özel izinle TV'den izledi.

Tuncay Özkan'ın mesajında "Allah'ımızı kurtaracağız" cümlesinin ne manaya geldiğini dahi bilemediği anlaşılıyor.

'ALLAH'IMIZI KURTARACAĞIZ'

Genel başkan seçildiği Yeni Parti'nin kongresine mesaj yollayan Ergenekon'un tutuklu sanığı Tuncay Özkan ilginç ifadeler kullandı.

Mesajında Atatürk'ün ruhunun kongrede bulunduğunu belirten Özkan, kendi ruhuyla birlikte herkesi tek tek selamlayarak önlerinde hürmetle eğildiğini söyledi. Partililere okunan mesajında Özkan, bir de yemin ettirdi. Herkesin ayağı kalkarak birbirlerinin elinden ve kendi yüreğinden tutmalarını isteyen Özkan, ilginç ifadeler kullandı.

"Allah'ımızı kurtaracağız" diyen Özkan, yemininde şöyle dedi:

"Biz dedikodudan, yalandan, hukuksuzluk ve haksızlıkktan, zulümden ve zalimden, şeytandan ve onun siyasi hırs ve kifayetsiz temsilcilerinden kurtulan yeni partililer olarak; insan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne bağlı Türkiye Cumhuriyeti yaratmak için cehaletin, imansız, zındık, münafık ve azgınların elinden çocuklarımızı ve demokrasimizi, Allah'ımızı kurtarmak için umutlu ve mutlu bir Türkiye'yi yaratmak için Mustafa Kemal'in sancağını Çankaya'da dalgalandırmak için canımla, aşkla Yeni Parti'yi iktidar yapmak için çalışacağımıza söz veriyoruz."

Kaynak:
Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri