Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu ülkede sadece kardeşlik yeşerir

20.09.2009 09:02
Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere bütün siyasetçilerin bayram mesajlarında demokratikleşme süreci vurgusu vardı
Bu sene siyasilerin Ramazan bayramı mesajlarına ‘demokratik açılım’ vurgusu hakimdi. Başbakan Erdoğan mesajında, bu toprakların insanları olarak, kadim kardeşliği güçlendirerek yaşatacaklarını, hiç kimsenin birlik ve beraberliği bozmasına fırsat vermeyeceklerini belirterek, ‘’Barış ve kardeşlik çınarının kök saldığı bu topraklar, fitne tohumlarına asla bir bereket oluşturmayacaktır’’ dedi. Adaletten ayrılmadan kardeşliğe ve barışa sahip çıkmaya devam edeceklerin vurgulayan Erdoğan bugün demokratik açılımını büyük ölçüde tamamlayan ve yeni atılımlar yapan bir Türkiye olduğunu kaydederek “birimize sarıldıkça üstesinden gelemeyeceğimiz iş yoktur” mesajı verdi.

GÜL’ÜN EMPATİ ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de yayınladığı bayram mesajında, Türkiye’nin 70 milyonun kardeşçe yaşadığı güçlü bir ülke olduğunu belirtti. Mesajında ‘’Güzel yarınların temellerini hep birlikte atacağız. Ayrılığı değil, birliği ve sevgiyi yaşatacağız’’ diyen Gül, şöyle devam etti: “Empati kurarak, kendimizi karşımızdakinin yerine koyabilmeliyiz. Başkalarından beklediğimiz saygıyı biz de onlara göstermek zorunyız. Hoşgörüyü daima öne çıkarmalıyız. Bunları başarırsak hedeflerimize daha hızlı ulaşacağımızdan şüphem yok.’’

MHP’DEN ‘KARAMSAR’ MESAJ 

CHP lideri Deniz Baykal da, bayram mesajında dostluk, dayanışma vurgusu yaparak bu değerlerin istismar edilmemesini diledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli ise mesajında Türkiye’nin bayrama son dönemde izlenen politikalar nedeniyle karamsarlık ve endişe içinde girdiğini savundu.
Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri