Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bugün'ün fikri neden değişti?

06 Ağustos 2008 / 15:26
Ergenekon Terör Örgütü'ne karşı sert tavır takınan Bugün Gazetesi bir anda 180 derece döndü. Peki Bugün'ü 180 derece döndüren "derin ziyaretçi" kimdi.
ERGENEKON'A JEST ÜSTÜNE JEST

Bugünkü "BUGÜN" gazetesinin sür manşetinde yer alan büyükçe bir fotoğraf ve yanındaki başlık, hemen herkesin dikkatini çekti.

BUGÜN, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Ergenekon Terör Örgütü zanlısı İlhan Selçuk'un fotoğraflı haberine birinci sayfasında geniş yer vermişti.

BUGÜN çok korkmuş (!)

"İlhan Selçuk korkuttu" spotuyla verilen haberde, Selçuk'un hastaneye kaldırıldığı bilgisi, oldukça üzüntülü bir üslupla veriliyordu.

Ergenekon Soruşturması sırasındaki sert ve ısrarcı tutumuyla tanınan gazete gitmiş bir anda terör örgütünün kurucularından olduğu öne sürülen İlhan Selçuk'a karşı "yumuşacık" üslup kullanan yeni bir yayın anlayışı gelmişti.

Cumhuriyet'te bile yok

Bugün, Selçuk'a öylesine bir jest yapmış oldu ki; Selçuk'un hastaneye kaldırıldığı haberi başta sahibi olduğu Cumhuriyet gazetesi olmak üzere, hemen hiçbir gazetenin birinci sayfasında yer almadı.

BUGÜN'ün başına taş mı düştü?

Peki Bugün'de ne oldu da gazete bir anda böylesine 180 derecelik bir dönüş yaptı. Postmedya'nın güvenilir haber kaynaklarından aldığı bilgiye göre, bu ani değişiklikte siyaset dünyasının önemli bir isminin gazeteyi ziyaretinin ciddi etkisi oldu.

Kim bu hatırlı misafir???

Dün saat 15.30 sularında Bugün Gazetesi'nin Kanaltürk'le birlikte bulunduğu yeni binasına "hatırlı bir misafir" geldi ve eski dostu Fatih Karaca'yı ziyaret etti. İpek Medyasının yayın grubu başkanı Fatih Karaca'yı ziyaret eden bu önemli isim eski DYP milletvekili İsmail Amasyalı'dan başkası değildi. Amasyalı'nın Karaca'yla uzun yıllar öncesine dayalı güçlü bir dostluğunun olduğu ve bu ilişkinin ara vermeden devam ettiği biliniyor.

Amasyalı'nın evinde darbe çağrıları..

İsmail Amasyalı, kamuoyunda evinde verdiği "sürpriz" davetlerle tanınıyor. 4 yıl önce evinde 'darbe çağrısı' yapılan bir toplantı düzenlenmiş ve toplantı kamuoyunda şok etkisi yaratmıştı.

Ak Parti'nin kapatılmasının yoğun bir biçimde gündemde olduğu geçtiğimiz Haziran ayı içinde de Amasyalı, evinde bir davet daha vermişti. Bu yemeğe de aralarında eski siyasetçi, emekli asker, bürokrat, gazeteci ve işadamlarının da olduğu ünlü isimler katılmıştı. 9 saat süren toplantının sivil katılımcılarının, ülkenin kaosa gittiğini ve Meclis'in çaresiz kaldığını savunduğu öne sürülmüştü.

Paşa sivilleri uyardı

Gündeme bomba gibi düşen gizli toplantıya eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Salim Dervişoğlu'nun sözleri damgasını vurdu. Dervişoğlu, "kimse 21. yüzyılda askerin çare olmasını beklememeli. Tek çıkar yol demokratik çözümdür. Asker ülkenin demokrasi ile yönetilmesi gerektiğine inanır" diye konuşmuştu.

Davetle ilgili konuşan İsmail Amasyalı ise Ak Parti'nin yüzde 99 kapatılacağını öne sürerek, yeni bir siyasi yapının kurulmasının zaruri olduğunu söylemişti.

Patronaj ne diyecek?

Bugün gazetesindeki ani görüntü değişkiliğinin Yayın Grubu Başkanı Fatih Karaca'nın, Amasyalı ve benzeri bağlantılarıyla direkt ilgili olduğu öne sürüldü. Karaca'nın bu tavrından Ak Parti'ye yakınlığı ile bilinen patronajın ne kadar memnun olduğu ise merak konusu?

Kaynak: Postmedya
Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri