Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bugünün Gazete Manşetleri Ne?

09 Haziran 2008 / 11:24
AKŞAMSize ihtiyaç kalmadı
AKŞAM
Size ihtiyaç kalmadı
ABD Kongresi'nin önde gelen isimlerinden, Ortadoğu politikasını 'şekillendiren' Mark Kirk: ABD eskiden Türkiye'nin AB üyeliği için Almanya ile çarpışmaya bile hazırdı. Ama bizim size ihtiyacımız olduğu zaman siz ortada yoktunuz! 1 Mart tezkeresinden sonra Türkiye'nin önemi yüzde 90 azaldı diyebilirim. ABD artık Türkiye'den hiçbir şeye karışmamasını bekliyor.

BUGÜN
NATO üssünü vuracaklardı
İP'de ele geçirilen belgeler tüyler ürpertti. NATO Üssü'nün emniyet açıklarının tespit edildiği belgelerin arasında üzerine çarpı işareti atılmış bazı komutanlar ile eş ve çocuklarının resimleri de bulunuyor.

CUMHURİYET
Borç batağı
Faizler bel büküyor 2003'ten bu yana daha fazla tüketip daha az tasarruf yapabilen Türk halkının borçları da katlandı. 5 yıl önce ailelerin bankalara 13 milyar YTL düzeyinde olan borçları, geçen yılın sonunda 100 milyar YTL'yi aştı. ATO'nun raporuna göre borcun faizlerine ödenen para miktarı da 4 kat arttı.

HÜRRİYET
Resmi konut mutabakatı
TBMM Başkanı Köksal Toptan, daha işin başında türban serbestliğinin Anayasa değişikliğiyle yapılmasına karşı çıktı, partisini uyardı.

MİLLİ GAZETE
Trajikomik hukuk faciası!
Anayasa Mahkemesi, içinde başörtüsünün harfi dahi geçmeyen ve yükseköğrenimde herkesin kanun önünde eşitliğini sağlayacak Anayasa değişikliğini iptal etti. Hukukçular ve sivil toplum temsilcileri, bağlı olduğu Anayasa'yı bile ihlal ederek yetkisini aşan Mahkeme'nin kararının hukuk cinayeti olduğunu ve yok hükmünde sayılması gerektiğini ifade ediyor.

MİLLİYET
Tuzla'da 'kaza'yla 11. ölüm
Yılbaşından bu yana 10 işçinin hayatını kaybettiği Tuzla tersaneler bölgesinden dün bir acı haber daha geldi. Üzerine yarım ton ağırlığındaki gemi üst kapağı düşen İhsan Turhan can verdi

RADİKAL
Radikal'in çağrısı: Gerçek demokrasi, hemen şimdi!
Olgun bir demokrasi, gerçek demokrasi olmak zorunda. Gerçek demokrasi, Radikal'in sloganı gibi, 'darbelere dayanıklı, kolayca yıkılmayan' rejimin adı.

SABAH
Bir neşterle 80 milyon dolar
Dr. Yusuf Kalko, komadaki Azeri bürokratı özel jetle Bakü'ye giderek kurtardı. Azeriler, Türk işçi ve işadamlarını vergi artırımından muaf tuttu..

STAR
Tersanede ölüm tatili
Şubat'ta oksijen tüpü patlaması nedeniyle bir işçinin öldüğü Tuzla'daki Selahattin Arslan Tersanesi'nde bu kez bir işçi üzerine 600 kiloluk ambar kapağı düşmesi sonucu can verdi

VAKİT
O haysiyetsiz kim?
Anayasa Mahkemesi'nin başörtüsü düzenlemesine yönelik iptal kararının ardından, Başkan Haşim Kılıç, kararın nasıl alındığına dair mutabakata vardıklarını, gerekçe yayımlanmadan değerlendirme yapmayacağını açıklamıştı. Ancak görüşmelerin içeriğinin gerekçe açıklanmadan kartel medyasına sızdırılması, "Üyeler içerisindeki o haysiyetsiz kim" sorusunu da beraberinde getirdi.

VATAN
Londra'da Rize opresyonu
İngiliz polisi, ülkenin en büyük organize suç örgütünün kasasını ele geçirdi. Scotland Yard, 1 haftadır her gün internetten kasalardan çıkanlarla ilgili kamuoyunu bilgilendiriyor. Operasyonun adının Rize olması da şebekenin Türk mafyasıyla bağlantılı olma ihtimalini güçlendiriyor

YENİ ŞAFAK
Fantazi ile hukuk olmaz
Anayasa Mahkemesi'nin başörtülü öğrencilere eğitimde eşitlik tanıyan değişiklikleri iptal etmesi ile ilgili basına yansıyan gerekçeleri değerlendiren hukukçular, vehimlere, senaryolara, faraziyelere, niyet okumaya dayanarak yargı kararı oluşturulamayacağını söylediler.

ZAMAN
Halkın oylarının yok sayıldığı bir ülke AB üyesi olamaz
Anayasa Mahkemesi'nin, kanun önünde eşitlik ve eğitim hakkıyla ilgili düzenlemeyi iptal etmesine Avrupa da tepkili. Mahkemenin siyasi bir karar aldığını belirten Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı Hannes Swoboda, "Öğrencilerin başörtüsü takmasıyla laikliğin nasıl ihlal edildiğini anlayamıyorum." dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri