Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bugünün Gazete Manşetleri Ne?

16 Haziran 2008 / 13:49
Bugünün gazetelerinde birinci sayfalarında Türkiye’nin Çek Cumhuriyeti’ni yenerek çeyrek finale yükselmesi geniş yer alıyor.
İşte günün gazete manşetleri…

AKŞAM: Coş Türkiye’m coş bu gurur hepimizin

Bunun adı Türk mucizesi.. Millilerimiz Çekler karşısında iki farklı yenik duruma düşmesine rağmen yılmadı…. Aslanlar gibi savaştı…. Arda ve kaptan Nihat beraberliği sağladı. Türkiye nefesini tuttu. Son dakikalarda Nihat’ın müthiş füzesi Çekleri yıktı, bizi sevinçten çıldırttı. Volkan’ın kırmızı karla oyundan atılması da Ay yıldızlılarımızı durdurmadı. İnanmıştık. Söke söke çeyrek finale çıktık. Ve muhteşem zaferle birlikte 70 milyon sokağa döküldü, Türkiye bayram yerine döndü.

BUGÜN: Muhteşemsiniz

Millilerimiz, Euro 2008’de destan yazdı. 2-0 yenik duruma düştüğümüz maçın son 15 dakikasına 3 gol sağdırıp tarihin altın yapraklarına bir zafer daha yazdırdı.

CUMHURİYET: İşine gelince liberal

Newsweek dergisi, iktidardaki AKP’nin özgürlüklere bakışına dikkat çekti.

DÜNYA: 3.5 milyar dolar nakitle sanayide büyüyeceğiz

OYAK Genel müdürü Coşkun Ulusoy, ERDEMİR tesislerinde yaptığı basın toplanütısında yeni hedeflerini anlatırken grubun bundan sonra izileyeceği yatırım stratejisi ve geleceğe dönüş planları konusunda önemli ipuçları verdi.

FANATİK: Çılgın Türkler’den mesaj var: Herkes haddini bileÇEK

Dakika 34, Koller… Dakika 62, Plasil… Rakip kaleye giden, kaleci Cech’i rahatsız eden tek bir şutumuz yok. Istırap gibi bir gece, bitsin de gidelim diyoruz. Dakika 75… birdenbire aklımıza geliyor, bizim adımız ‘Çılgın türkler’ ve bizim kitabımıda ‘pes etmek’ yok. Arda’yla başlıyor gecemiz yeniden, Nihat Kahveci ile sürüyor. 15 dakikada 3 gol atıyoruz, Euro 2008’de çeyrek finale çıkıyoruz. Bunun adı çılgınlık, çıldırıyoruz…

HÜRRİYET: Alnınızdan öpüyoruz

Çek Cumhuriyeti’ni 3-2 yenerek Euro 2008’de çeyrek finale yükseldik.

MİLLİ GAZETE: Şimdi D-8 Zamanı

Irkçı emperyalizmin insafına terk edilen insanlık, İslam aleminin öncülüğünde kurulacak yeni Bir dünya’yı bekliyor!

MİLLİYET: Destan gibi

Çek Cumhuriyeti önünde mucizeyi gerçekleştiren Milli Takımımız, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda çeyrek finale yükselerek tüm Türkiye’yi sevince boğdu.

RADİKAL: Türkiye İslamileşir, AB süreci durur

ABD Savunma Bakanlığı için hazırlanan senaryoda ‘AKP’nin sinsice İslamlaştırma siyaseti izleyebileceği’ varsayıldı. Senaryoya göre AKP AB sürecini askıya alabilir.
REFERANS: Yabancılar hazırgiyime yöneldi, İtalyanlar Ayaydın’a ortak oldu


Doğrudan yabancı sermaye, finans, telekomünikasyon ve perakendeden sonra hazırgiyime yöneldi. İpekyol, Twist ve Machka’nın sahibi Ayaydın, Group tekstil devi Miroglio ile yüzde 50 ortaklık anlaşması imzaladı.

SABAH: ÇEK’tik kopardık

Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye rüzgarı esmeye devam ediyor. Milliler, 2-0 geriye düştüğü maçta Çekleri geçip çeyrek finale çıktı.

STAR:Vanda adında bir sahtekar

Tapu çetesi, aç bırakarak öldürdükleri 93 yaşındaki Vanda Ayaşlı Esen’in benzerini kullanarak yaşlı kadının bankadaki özel kasasını da boşaltmış.

TERCÜMAN: Hayretler içindeyim

Rahmi Koç, üzüntülerini, tedirginliklerini ve gördüğü ihanetleri Tercüman’a anlattı. Bugünleri yaşıyorsak Ulu Önder Atatürk sayesindedir. O’nu sevmiyorum tanımıyorum diyenlere soruyorum: Atatürk olmasaydı bugün siz olur muydunuz?

TÜRKİYE: Final sürpriz olmaz

Fatih Terim: Bu çocuklar artık her şeyi başarır. Final de kupa da sürpriz olmaz.

VAKİT: Musevi’ye mübah

Türkiye’de dindarların damda kıldıkları namaza bile müdahale edilirken, Yahudiler İstanbul Atatürk Havalimanı’nda adeta zikir şov yaptılar.

VATAN: Cep’te ikinci ciddi uyarı

ABD’li uzmanların ‘sigaradan daha tehlikeli’ uyarısından sonra bu kez de Fransa’da 19 bilim adamı, bir bildiri ile cep telefonundaki ‘beyin kanseri’ riskine dikkat çekti.

YENİ ASYA: Yasaklı sınav utandırdı

Dünkü ÖSS’de yine Türkiye’ye yakışmayan manzaralar yaşandı.

YENİ ÇAĞ: Yenisi de kapatılır

“Kapatma gerçekleşirse bu partinin üyeleri, yeni bir parti kuramaz. Kurarsa kapatılır. Çünkü Anayasa böyle diyor.”

YENİ ŞAFAK: Dershaneler kazandı

1 Milyon 530 bin gencin hayalleri için ter döktüğü ÖSS’nin asıl kananı dershaneler olurken kaybeden aileler oldu. Derhanenin bir aileye maliyeti en az 10 bin YTL.

ZAMAN: Genetiği bozulmuş ürünler Türkiye’ye denetimsiz giriyor

Türkiye Rusya üzerinde ilaç kalıntısı bulunduğu gerekçesiyle 5 kalem sebzenin ithalatını durdurmasının tartışıyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 3252 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri