Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nefretle ve şiddetle lanetliyorum

08.12.2009 00:16
Arınç, Tokat'taki terörist saldırıdan dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ''Bu alçakça saldırıyı nefretle, şiddetle lanetliyorum'' dedi.

Başbakan Vekili, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Tokat'taki terörist saldırıdan dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ''Bu alçakça saldırıyı nefretle, şiddetle lanetliyorum'' dedi. 

Bugün saat 15.15'de Tokat'ın Reşadiye kırsalında, takriben Reşadiye ve Almus ilçeleri arasında, normal devriye görevini yapan 10 jandarma erinin yol güvenliği için seyahat halindeyken, pusu kuran teröristlerce ateş altına alındığını ve saldırıda 7 erin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını söyledi. 
 
Bülent Arınç, şöyle konuştu: 
 
''Olaydan çok derin bir üzüntü duyduk. Bu alçakça saldırıyı nefretle, şiddetle lanetliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, ailelerine ve aziz Türk milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Yaralı askerlerimize de Allah'tan acil şifalar temenni ediyorum. 
 
Olaylar fevkalade üzücüdür. Yakındaki bir kırsal karakolunun güvenliğini sağlamak, aynı zamanda da yol güvenliğinde devriye görevi yapmak üzere görevlendirilmiş askerlerimiz, bu görevlerini ifa ederken belki de havanın sisli oluşundan istifade eden teröristler tarafından çapraz ateşe tutulmuş ve olay mahallinde askerlerimiz şehit olmuşlardır. 
 
Olayı takiben, güvenlik güçleri, takviye edilmek suretiyle bölgeye gönderilmiştir ve şu anda da aramalar devam etmektedir. Saldırının hangi örgüt tarafından üstlenildiği veya işlenildiği konusunda şu ana kadar bilgi edinilememiştir.'' 
 
Arınç, ABD'de bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ı ve diğer ilgilileri tek tek arayarak bilgi aldığını; aynı zamanda da taziyelerini ve olaydan duyduğu üzüntüyü ifade ettiğini kaydetti. 
   
-''MÜCADELE ETKİN BİR BİÇİMDE DEVAM EDECEK''- 
   
Bülent Arınç, sözlerine şöyle devam etti: 
 
''Şehitlerimizin aziz hatırası, milletimizin gönlünde ebediyen yaşayacaktır. Onların vatanımızın bekası için yaptıkları bu şerefli hizmeti hiçbir zaman unutmayacağız ve teröristlere karşı da gösterdiğimiz mücadele etkin bir biçimde devam edecek ve hiçbir aksamaya da uğramayacaktır. 
 
Hadise sebebiyle şu ana kadar tespit edebildiğimiz bilgiler bunlardır. Tokat Valisi, İstanbul'da bir toplantı vesilesi ile bulunmaktayken talimatımız üzerine acele bölgeye hareket etmiştir ve şu anda olay yerine varmak üzeredir. Olayı takip ediyoruz. Gerekli adli incelemelerin tamamlanmasını takiben şehitlerimizle ilgili yapılacak işlemlerde ayrıca basına duyurulacaktır. Bir kez daha aziz milletimize hem sabır hem de başsağlığı diliyorum.''   

Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri