Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç: Büyük bir ciddiyetsizliktir

13.09.2010 00:35
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Her gün 'hayır'la kalkıp, 'hayır' için her türlü şeyi söyleyen insanlar, 'hayır' oyu bile kullanamadılar. Bu büyük bir ciddiyetsizliktir'' dedi.
Halk oylaması sonuçlarıyla ilgiliAK PartiManisa İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Arınç, ülkenin gelişmesi büyümesi, kalkınması için çalıştıklarını söyledi.

''Bu sonuçlardan önümüzdeki seçimler için şimdiden pay çıkaracak değiliz'' diyen Arınç, yapılan işin bir anayasa oylaması olduğunu, kendilerinin de bunun bir seçim olmadığını anlatıklarını vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti:

''Allah'a şükür attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün, yaptığımız her işin hesabını şerefle verdik. Başımız öne eğilmedi. Manisa dağı kadar başımız diktir. 'Bu bir seçim değildir' dedik.Seçim10 ay sonra. Seçim meydanına çıktığımızda, bütün partilerle kozumuzu paylaşırız. Biz birbirimizi düşman olarak görmüyoruz. Rakip olarak görüyoruz. Güreşiriz, yarışırız, sonunda millet kimi isterse onu iktidara getirir. Çok şükür bu anayasa oylaması olumlu şekilde sonuçlandı. Her partinin bundan alacağı dersler var. Aylardır, günlerdir boykot için ellerinden gelen bütün şeyleri, maalesef hukuka da uygun olmayan imkanları kullananların, bugün oradan çıkan 'Evet' oyları karşısında mahcup olacaklarını düşünüyorum. Boykotla milletimizi sandık başından men etmek çok yanlış bir şey olurdu. Referandumun en güçlü oranda sandığa gidişini yaşıyoruz. 2007'deki referandumda sandığa gitme oranı yüzde 70'e yakındı, şu anda yüzde 80'e yakındır. Yüzde 80 halkımız, her şeye rağmen hür iradesiyle düşüncesini ortaya koymuştur.

Her gün 'hayır'la kalkıp 'hayır' için her türlü şeyi söyleyen insanlar, 'hayır' oyu bile kullanamadılar. Bu büyük bir ciddiyetsizliktir. Milletvekilleri parlamentoda 'hayır' oyu kullanmamıştı, bugünde oy kullanamadılar. Boykot kararı alanlara karşı da söylediğim bir şey vardı. 'Lütfen sandığa gidiniz, gerekirse hayır oyu kullanınız.' Bir insanın kararı olmalı. 'Evet' veya 'hayır' demek onurdur, şereftir, inançtır. Ama sandık başına gitmemek oy kullanmamak doğru değildir, diye söylemiştim.''
Bu haber toplam 2124 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri